vytisknout velikost písma Ford F-22 Raptor: Ak F-150 Raptor skrížite so stíhačkou

Ford každoročne pripravuje nejaký špeciál pre show EAA AirVenture. Tento rok to je upravený Ford F-150 Raptor. Inšpiráciu si tento špeciál bral od stíhačky Lockheed Martin F-22 Raptor. Voz existuje v jedinom kuse a pôjde do dražby.
Ford F-22 Raptor: Ak F-150 Raptor skrížite so stíhačkou

Ford už tradične pripravuje každým rokom nejaký špeciál pre americkú leteckú show EAA AirVenture. V tejto súvislosti si možno spomeniete na minuloročný Ford Mustang Ole Yeller, vychádzajúci zo Shelby GT350, alebo na Mustang Apollo Edition z roku 2015. Tento rok však pripravila americká automobilka niečo trochu iné. Na nadchádzajúcom ročníku EAA AirVenture sa bude dražiť vylepšený Ford F-150 Raptor.

Aktuálne Raptor, hoci už nemá atmosférický osemvalec, je zaujímavý pick-up, pripravený na vskutku expresné lietanie terénom. Auto, ktoré pôjde do dražby, je však ešte zaujímavejšie, pretože si berie inšpiráciu zo stíhačky Lockheed Martin F-22 Raptor. Výsledok sa volá Ford F-22 Raptor. Na pohľad majú síce oba stroje spoločnú len šedú farbu, ale to nevadí. Upravený Ford dostal navyše ešte karbónové diely karosérie, svetelnú rampu na strechu a obrovské terénne pneumatiky.

Ford sľubuje aj vylepšený interiér, ten si ale na doteraz zverejnených fotkách prehliadnuť nemôžeme. Okrem iného by tu mal byť perfektne hrajúci audiosystém. Dôležitejšia je zmienka o vylepšenom podvozku a výkonnejších brzdách. Má to svoj dôvod. Hlavnou úpravou týkajúcou sa tohto špeciálu je totiž posilnený preplňovaný šesťvalec. Ten tu ponúka výkon 400 kW (545 k).

Ford F-22 Raptor sa bude dražiť 27. júla. Výťažok pôjde opäť na vzdelávanie mladých ľudí v oblasti letectva. Uvidíme, koľko upravený model F-150 Raptor prinesie peňazí. Pre predstavu, minuloročný Mustang Ole Yeller sa predal za 295 000 dolárov.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY