vytisknout velikost písma Focus RS s predným samosvorom kúpite aj u nás

Focus RS možno po novom objednávať s paketom výbavy RS Edition. Sada obsahuje okrem exteriérových detailov a škrupinových sedadiel aj samosvorný diferenciál na prednej náprave.
Focus RS s predným samosvorom kúpite aj u nás

Na konci mája sme písali o tom, že v Amerike zaradil Ford do ponuky limitovanú edíciu ostrého hatchbacku Focus RS so samosvorným diferenciálom na prednej náprave. Teraz sa potvrdzuje, že podobná špecifikácia bude dostupná aj tuzemským zákazníkom. Avšak nie v rámci limitovanej edície.

V slovenskom cenníku Fordu pribudla sada výbavy RS Edition. Obsahuje modrý lak Nitrous, kované kolesá s priemerom 19 palcov, modré brzdové strmene Brembo, matne čierne prevedenie detailov exteriéru a škrupinové sedadlá Recaro - teda väčšinou prvky, ktoré bolo doteraz možné zaobstarať jednotlivo za príplatok. Poslednou položkou sady RS Edition je však onen mechanický samosvorný diferenciál medzi prednými kolesami, ktorý by mal ešte zlepšiť trakciu Focusu RS a dať mu ešte športovejšie jazdné vlastnosti.

Pripomeňme, že štandardne rozdeľuje silu motora 2.3 EcoBoost s výkonom 257 kW aktívny systém pohonu všetkých kolies s vektorovaním hnacej sily na zadnej náprave.

Focus RS so sadou výbavy RS Edition vyjde na rovných 40-tisíc eur.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY