vytisknout velikost písma Fisker sa vracia. Emotion ponúkne dojazd 640 km a obrovský priestor

Nový elektromobil zvládne až 260 km/h. Dojazd na jedno nabitie má byť cez 600 km. Kompletné predstavenie Fisker EMOTION prebehne v polovici budúceho roka.
Fisker sa vracia. Emotion ponúkne dojazd 640 km a obrovský priestor

Možno si ešte spomeniete na Fisker Karma. Išlo síce o zaujímavý automobil, lenže celý projekt nakoniec skončil neúspechom. Dizajnér Henrik Fisker sa však nevzdáva, aktuálne totiž poodhalil nový elektromobil, ktorý má ambície pôvodnú nezdar napraviť.

Novinka nesie označenie Emotion a tlačová správa sľubuje veľké veci. Voz dostal karosériu typu sedan, avšak s výrazne skrátenými prevismi a extrémne nízkou kapotou. Základná konštrukcia teda umožnila roztiahnuť interiér v pozdĺžnom smere a presne to je tiež dôvod, prečo Henrik Fisker sľubuje vnútorný priestor na úrovni luxusných sedanov, respektíve viac miesta v porovnaní s priamou konkurenciou.

Základom automobilu sú hliníkové zliatiny, kompozitné materiály a karbón. Nová bude tiež konštrukcia grafenových akumulátorov, ktoré ponúknu rýchlejšie dobíjanie aj väčšiu kapacitu. Fisker Emotion vďaka nim údajne zvládne na jedno nabitie prejsť až 640 km.

Ďalšie technické detaily ale tlačová správa nespomína. Uspokojiť sa musíme už len s informáciou o tom, že maximálne nový elektromobil dosiahne rýchlosť 260 km/h, takže očividne nepôjde o lenivé vozidlo. Počíta sa aj s nasadením systému autonómneho riadenia.

Fisker Emotion sa bude vyrábať v Amerike, prví zákazníci si ale na novú konkurenciu modelov značky Tesla ešte počkajú. Kompletné predstavenie je naplánované až na polovicu budúceho roka.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY