vytisknout velikost písma Ferrari predáva svoje autá ako teplé rožky. Najmä tie dvanásťvalcové!

Ferrari síce ponúka drahé autá, dopyt po nich ale stále rastie. Talianska automobilka zaznamenala rekordný štvrťrok. Tento rok je očakávaný predaj viac ako ôsmich tisíc vozidiel.
Ferrari predáva svoje autá ako teplé rožky. Najmä tie dvanásťvalcové!

Ferrari neponúka automobily, ktoré by si mohol dovoliť úplne každý, napriek tomu sú predajné čísla tejto značky čím ďalej zaujímavejšie. Najnovšie to ukazuje prvý štvrťrok tohto roka. Ten bol pre Ferrari rekordný. Od začiatku januára do konca marca bolo dodaných presne 2003 zákazníckych vozidiel.

V porovnaní s predchádzajúcim rokom predstavuje tohtoročný štvrťrok nárast o 6,4%. Za pozornosť stojí hlavne fakt, že predaje tiahnú "lacnejšie" modely. Ferrari v tlačovej správe píše, že tento výsledok majú na svedomí predovšetkým dvanásťvalcové auta. Tie zaznamenala nárast o päťdesiat percent, pričom najväčší podiel na tom má GTC4Lusso. Predajným úspechom skončilo napríklad aj limitované LaFerrari Aperta, po ktorom sa len zaprášilo. Naopak osemvalcové modely evidujú pokles o tri percentá.

Ferrari navyše registruje nárast predaja na všetkých trhoch. Najväčšieho zlepšenia sa dočkal región EMEA (Európa, Stredný východ a Afrika), a to o deväť percent. V Amerike vzrástol predaj v prvom štvrťroku o štyri percentá a v Číne, Hongkongu a na Taiwane dohromady o tri percentá.

Talianska automobilka očakáva pozitívny vývoj aj naďalej, takže celkové odhady pre rok 2017 počítajú s výsledkom 8400 zákazníckych vozidiel.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY