vytisknout velikost písma Ferrari J50 je špeciálna edícia výhradne pre Japonsko

Ferrari J50 oslavuje pol storočia pôsobenia na japonskom trhu. Vznikne len desať kusov tohto špeciálneho modelu. Základ vrátane motora poskytol model Ferrari 488 Spider.
Ferrari J50 je špeciálna edícia výhradne pre Japonsko

Ferrari oslavuje 50 rokov oficiálnej existencie na japonskom trhu špeciálnom limitovaným modelom J50. Ferrari J50 je založené na otvorenom modeli Ferrari 488 Spider a používa rovnaký preplňovaný osemvalec 3,9 l s výkonom 507 kW (690 k), ktorý posiela svoju silu na zadné kolesá cez sedemstupňovú dvojspojkovú prevodovku.

Vývoj modelu Ferrari J50 mala na starosti divízia Ferrari Special Projects , ktorá sa venuje zákazkovým úpravám a podobným limitovaným edíciám. Dvojmiestny roadster má pripomínať slávne modely zo 70. a 80. rokov dvadsiateho storočia. Výrazná linka tiahnuca sa od prednej časti až k zadným vstupom vzduchu zase pripomína modely 288 GTO, F40 a F50.

Prakticky celá karoséria je zhotovená z uhlíkových vlákien. Ferrari si dalo záležať, aby každý kus auta bol exkluzívny. Svetlá sú nové, interiér bol kompletne prepracovaný a aj 20" kované kolesá dostane len tento špeciálny model. Lakovňa pripravila taktiež jedinečný farebný odtieň.

Ferrari J50 trochu pripomína koncept Pininfarina Sergio, ktorý vznikol v iba šiestich exemplároch na základoch modelu Ferrari 458 Italia. Jeden skončil v Abú Zabí, jeden vo Švajčiarsku a jeden v Japonsku. Spojené štáty sa môžu pochváliť troma kusmi. Niet pochýb o tom, že aj produkcia Ferrari J50 pozná všetkých svojich majiteľov. O cene sa automobilka z celkom logických dôvodov nespomína.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY