vytisknout velikost písma Ferrari chystá ešte ostrejšie FXX K. Takto ho testovali v Monze

LaFerrari FXX K bude mať pravdepodobne ešte ostrejšiu verziu. Aktuálny okruhový špeciál má viac ako 1000 koní. Odvezú sa s ním len vybraní klienti programu FXX.
Ferrari chystá ešte ostrejšie FXX K. Takto ho testovali v Monze

Superšport LaFerrari všetci poznáte. A tiež viete, že pre veľmi malú skupinu veľmi bohatých ľudí Ferrari prevádzkuje program FXX, čo je vlastne jazdenie na okruhoch spojené s vývojom nových dielov pre cestné alebo pretekárske autá.

V súčasnej dobe je vrcholným okruhovým modelom Ferrari práve FXX K založené na LaFerrari. V minulosti tu bolo možné vidieť modifikované modely 599 a tiež ikonu Enzo. Aktuálne LaFerrari FXX poháňa atmosférický dvanásťvalec so systémom KERS. Vozidlo má dokonca systém DRS ako monoposty Formule 1. Ferrari teraz skúša ďalšiu upravenú verziu tejto veľmi zaujímavej hračky.

Špionážne video zo slávneho okruhu v Monze ukazuje trochu pozmenené aerodynamické prvky. Či sa pod kapotou zmenilo niečo, o tom môžeme len špekulovať. V každom prípade si pusťte toto video nahlas, pretože takýto zvuk auta je pohladením pre uši. Celkom by nás zaujímalo, ako sa proti tomuto postaví Mercedes-AMG Project One. Aj keď ten bude údajne homologovaný aj na bežné cesty...

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY