vytisknout velikost písma Exkluzívne autá zo zbierky brunejského sultána

Brunejský sultán údajne vlastní viac ako 3000 exkluzívnych áut. V zbierke nechýbajú unikátne kusy vyrobené na zákazku. Verejnosť má do garáží zakázaný prístup. Priložená koláž fotografií je skutočne unikátna.
Exkluzívne autá zo zbierky brunejského sultána

Samotný fakt, že Bruneiský sultán Hassanal Bolkiah vlastní gigantickú zbierku superšportov a vzácnych jedinečných áut, je pomerne známa. Overených podrobností sa ale na verejnosť veľa nedostalo. Hovorí sa, že vlastné niečo cez tri tisícky áut slávnych značiek. Mnohé z nich sú jedinečné prestavby. Napríklad Mercedes triedy S v karosérii shooting brake s motorom zo Zondy. Alebo SUV Bentley Dominator založené na Range Roveri.

Verejnosť má do zbierky prístup zakázaný, preto je priložená koláž fotografií urobených pred zhruba 16 rokmi naozaj unikátna. Fotky boli nadobudnuté ešte na klasický film a na Instagrame ich zverejnil užívateľ Taffy SK. Máme tak mimoriadnu príležitosť sa pozrieť do inak tajnej a neprístupnej zbierky legendárneho sultána. Celkom by nás zaujímalo, či sa so všetkými autami aspoň raz prešiel.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY