vytisknout velikost písma Exkluzívne autá zo zbierky brunejského sultána

Brunejský sultán údajne vlastní viac ako 3000 exkluzívnych áut. V zbierke nechýbajú unikátne kusy vyrobené na zákazku. Verejnosť má do garáží zakázaný prístup. Priložená koláž fotografií je skutočne unikátna.
Exkluzívne autá zo zbierky brunejského sultána

Samotný fakt, že Bruneiský sultán Hassanal Bolkiah vlastní gigantickú zbierku superšportov a vzácnych jedinečných áut, je pomerne známa. Overených podrobností sa ale na verejnosť veľa nedostalo. Hovorí sa, že vlastné niečo cez tri tisícky áut slávnych značiek. Mnohé z nich sú jedinečné prestavby. Napríklad Mercedes triedy S v karosérii shooting brake s motorom zo Zondy. Alebo SUV Bentley Dominator založené na Range Roveri.

Verejnosť má do zbierky prístup zakázaný, preto je priložená koláž fotografií urobených pred zhruba 16 rokmi naozaj unikátna. Fotky boli nadobudnuté ešte na klasický film a na Instagrame ich zverejnil užívateľ Taffy SK. Máme tak mimoriadnu príležitosť sa pozrieť do inak tajnej a neprístupnej zbierky legendárneho sultána. Celkom by nás zaujímalo, či sa so všetkými autami aspoň raz prešiel.

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY