vytisknout velikost písma Európske auto roka? SUV majú najväčšiu šancu

Anketa hľadajúca najlepšie európske auto roka je v plnom prúde. Tento rok sa zišlo 37 kandidátov, medzi ktorými nájdeme aj Škodu Karoq. Už budúci týždeň bude oznámených sedem postupujúcich. Väčšina nominovaných áut spadá medzi crossovery.
Európske auto roka? SUV majú najväčšiu šancu

Ďalší ročník ankety Car of the Year je v plnom prúde. Tento rok sa zišlo dohromady 37 kandidátov a zoznam nominovaných je pomerne pestrý. Nájdeme medzi nimi všetky kategórie od malých lacných vozidiel cez veľa crossoverov až po luxusné Audi A8. Všetky autá, z ktorých porota vyberá, si môžete pozrieť v galérii pod článkom.

Do ankety sa môže prihlásiť auto, ktoré sa pred koncom roka začne predávať aspoň na piatich európskych trhoch. Volí sa v dvoch kolách. Z pôvodného počtu 37 kandidátov vyberie medzinárodná porota sedem postupujúcich. Ich mená sa dozvieme už budúci týždeň.

Z nášho pohľadu je samozrejme najzaujímavejšia prítomnosť Škody Karoq. Uvidíme však, či uspeje. Škoda KodiaQ si minulý rok priazeň poroty nezískala. Každopádne aj na tejto ankete je vidieť, ako veľmi v súčasnosti všetky automobilky bez rozdielu preferujú crossovery. Z 37 kandidátov ich spadá medzi crossovery celkom 22.

Ak by sme mali vychádzať z minuloročnej ankety, potom je hlavným favoritom Opel Grandland X. Ide totiž o prezlečený Peugeot 3008, ktorý získal titul Car of the Year pre rok 2017. Ktoré auto sa stane európskym autom roka 2018, sa dozvieme 5. marca 2018.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY