vytisknout velikost písma Elektromobily už dávno nie sú pomalé krabice: 233 km/h za 4,9 s

Doby, kedy elektromobily jazdili sotva 80 km/h, sú dávno preč. Závodný špeciál tímu True Cousins zvládne akceleráciu 0-233 km/h za necelých päť sekúnd. Je to aktuálne najrýchlejší elektromobil planéty.
Elektromobily už dávno nie sú pomalé krabice: 233 km/h za 4,9 s

O tom, že elektrické autá už dávno vedia jazdiť aj viac ako 80 km/h, čo bola maximálna rýchlosť prehistorického elektrického Favoritu, dnes asi nikto nepochybuje. Ako veľmi ale môžu byť elektromobily rýchle? To nedávno ukázal závodný špeciál dánskeho tímu True Cousins.

Voz označený ako TC-X nedávno zvládol šprint na 200 metrov v čase 4,8968 s, pričom konečná rýchlosť bola 233,09 km/h. To okrem iného znamená zrýchlenie z nuly na 100 km/h za zhruba 1,5 s. Elektrický špeciál z dielne True Cousins ​​je tak v súčasnosti vôbec najrýchlejším karosovaným elektromobilom na svete. Šprint na 200 m zatiaľ žiadny iný elektromobil v tejto kategórii takto rýchlo nezvládol.

Na priloženom videu si môžete pozrieť, ako absurdná je to show. Kým akcelerácia je doslova brutálna, zvuk vozidla je v porovnaní s klasickými dragstery úplne zanedbateľný.

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY