vytisknout velikost písma Elektromobily už dávno nie sú pomalé krabice: 233 km/h za 4,9 s

Doby, kedy elektromobily jazdili sotva 80 km/h, sú dávno preč. Závodný špeciál tímu True Cousins zvládne akceleráciu 0-233 km/h za necelých päť sekúnd. Je to aktuálne najrýchlejší elektromobil planéty.
Elektromobily už dávno nie sú pomalé krabice: 233 km/h za 4,9 s

O tom, že elektrické autá už dávno vedia jazdiť aj viac ako 80 km/h, čo bola maximálna rýchlosť prehistorického elektrického Favoritu, dnes asi nikto nepochybuje. Ako veľmi ale môžu byť elektromobily rýchle? To nedávno ukázal závodný špeciál dánskeho tímu True Cousins.

Voz označený ako TC-X nedávno zvládol šprint na 200 metrov v čase 4,8968 s, pričom konečná rýchlosť bola 233,09 km/h. To okrem iného znamená zrýchlenie z nuly na 100 km/h za zhruba 1,5 s. Elektrický špeciál z dielne True Cousins ​​je tak v súčasnosti vôbec najrýchlejším karosovaným elektromobilom na svete. Šprint na 200 m zatiaľ žiadny iný elektromobil v tejto kategórii takto rýchlo nezvládol.

Na priloženom videu si môžete pozrieť, ako absurdná je to show. Kým akcelerácia je doslova brutálna, zvuk vozidla je v porovnaní s klasickými dragstery úplne zanedbateľný.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY