vytisknout velikost písma Elektrický Mercedes-Benz triedy B tiež končí. bez náhrady

Mercedes postupne ukončí predaj elektrickej triedy B. Priameho nástupcu zatiaľ nedostane. Mercedes chystá novú generáciu moderných elektromobilov EQ.
Elektrický Mercedes-Benz triedy B tiež končí. bez náhrady

Slabé predaje a všeobecne zastarávajúca technika stojí za ukončením predaja elektrického Mercedesu triedy B. Automotive News uvádzajú, že Daimler od začiatku predaja našiel na trhu miesto len pre 3 651 kusov elektrické triedy B. To nie je práve veľký obchodný trhák. Priameho nástupcu auto nedostane.

Mercedes sa sústredí na vývoj novej generácie elektrických áut a systémov pohonu, ktoré uvidíme v samostatnej rade EQ, naznačenej nedávnymi rovnomenným konceptmi. Masívna elektrická ofenzíva Mercedesu sa očakáva v rokoch 2020 až 2025, ale ani na spaľovacie motory nemecké automobilky nezanevrú. Tie budú ešte stále pár desiatok rokov tvoriť jadro predajov, aj keď stále častejšie v hybridnej forme pohonu.

Napríklad v USA sa elektrický Mercedes B predával predovšetkým kvôli povinným kvótam. Niektoré americké štáty totiž podmieňujú predaj klasických áut aj tým, že automobilka ponúka aj elektromobil. Pri niektorých značkách to ide tak ďaleko, že prípadné úspory na daniach im zaplatia aj značne stratový predaj elektromobilov.

Elektrický Mercedes-Benz triedy B mal výkon 132 kW (179 k), krútiaci moment 340 Nm, na 100 km/h akceleroval za 7,9 s, najvyššiu rýchlosť mal obmedzenú na 160 km/h a 28kWh akumulátora mu vystačil na asi 150 km dojazdu v reálnej prevádzke. Automobilka ho má stále ešte v cenníku za 39-tisíc eur.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY