vytisknout velikost písma Elektrické Volkswageny sa dočkajú športových verzií GTI

Označenie GTI nezostane vyhradené len benzínovým verziám. Aj elektrický Volkswagen I.D. sa dočká športovej verzie okolo 200 kW (272 k). Pravdepodobne to bude štvorkolka s výkonom okolo 200 kW (272 k). Na trhu sa model VW I.D. objaví v roku 2020.
Elektrické Volkswageny sa dočkajú športových verzií GTI

Koncept elektromobilu Volkswagen I.D. naznačil celú novú modelovú radu plne elektrických áut. Zásadný je z niekoľkých dôvodov. Predovšetkým používa novú platformu MEB určenú pre elektromobily, ktorú využijú aj ostatné značky koncernu vrátane Audi, Seatu a Škody.

Produkčná verzia Volkswagenu I.D. by sa mala začať predávať v roku 2020. Parížsky koncept mal pod kapotou elektromotor s výkonom 125 kW (170 k) a sada akumulátorov má vydržať na dojazd 600 km. Avšak rovnako ako pri súčasných autách budú mať aj elektrické Volkswageny niekoľko variant líšiacich sa výkonom, veľkosťou akumulátorov a teda aj dojazdom.

Volkswagen naznačil možnosť, že príde aj športové prevedenie GTI. Platforma MEB totiž umožňuje zástavbu elektromotora pre predné i zadnú nápravu. Z GTI by tak mohla byť štvorkolka.

Volkswagen pripúšťa, že sa chápanie označenie GTI zmení, ale základný princíp zostane rovnaký. Auto bude dynamicky schopné a predovšetkým vodičsky zábavné. Šéf marketingu VW Jürgen Stackmann pre britský Auto Express naznačil, že aj so súčasnou technológiou je pomerne ľahké také auto pripraviť.

Pokiaľ ide o výkony, dostupné elektromotory a akumulátory môžu posunúť hranicu výkonu niekam k 200 kW (272 k), čo by bola na čokoľvek s označením GTI iste dostatočná hodnota. Volkswagen tiež očakáva, že sa počas nasledujúcich štyroch až piatich rokov podarí pripraviť novú generáciu akumulátorov s väčšou kapacitou a zároveň nižšou hmotnosťou.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY