vytisknout velikost písma Elektrická dopravná zápcha: Takéto zvuky budete počuť v budúcnosti

V blízkej budúcnosti by sme sa mali dočkať príchodu množstva nových elektrických modelov. Elektromobily v nízkych rýchlostiach produkujú umelý zvuk. Ako by mohla znieť takáto elektrická zápcha, naznačuje priložené video.
Elektrická dopravná zápcha: Takéto zvuky budete počuť v budúcnosti

Zdá sa, že príchod veľkej elektrickej revolúcie je neodvratný. Automobilky svorne sľubujú uvedenie desiatok nových elektromobilov a EÚ do toho sprísňuje emisné limity. V budúcnosti by sme sa preto raz mohli dočkať (aspoň v niektorých štátoch) situácie, kedy väčšina vozidiel bude využívať elektrický pohon, čo by mohlo byť špeciálne v mestských zápchach zaujímavé.

Elektromobily (alebo hybridy pri jazde v elektrickom režime) totiž kvôli bezpečnosti produkujú umelý zvuk, aby ich chodci neprehliadli. Niektoré automobilky preto starostlivo ladia to, ako budú ich auta znieť. Napríklad taký Nissan nedávno predstavil zvuk svojich modelov budúcnosti. Pretože každý automobil bude znieť trochu inak, vznikne z toho dosť zvláštny mix. Jeho ochutnávku nájdete vo videu.

V ňom sa miešajú zvuky niekoľkých súčasných elektromobilov a práve budúcich Nissanov. Rovnako tak sa dá predpokladať, že sa veľmi rýchlo nájdu úpravcovia, ktorí vybavia váš elektromobil akýmkoľvek iným zvukom. Aj jednu takú ukážku na videu nájdete. Výsledkom je trochu nezvyčajný hluk, no mal by byť menej hlasný než to, čo poznáme z typického mestskej premávky dnešnej doby.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY