vytisknout velikost písma Dvanásťvalcové kombi Aston Martin príliš praktické nie je

Aj Aston Martin ponúkne vozidlo s karosériou trojdverového kombi. Nový Vanquish Zagato Shooting Brake ale praktický nie je. Záujemcovia si budú môcť kúpiť aj dvojmiestny Speedster bez strechy. Obe novinky vznikli v spolupráci so spoločnosťou Zagato.
Dvanásťvalcové kombi Aston Martin príliš praktické nie je

Minulý rok predstavila automobilka Aston Martin veľmi pekné kupé Vanquish Zagato, ktoré o niečo neskôr odprevadil ešte otvorený variant Volante. V oboch prípadoch išlo o limitované špeciality, ktoré vzišli zo spolupráce so spoločnosťou Zagato. Lenže ani pri dvoch variantoch nakoniec nezostane. Aston pridal ešte prevedenie Speedster a "kombi" Shooting Brake.

Bez ohľadu na konkrétny variant karosérie vždy platí, že ako technický základ poslúžil Vanquish S (taký obyčajný Aston, ktorý zvládne šprint z nuly na 100 km/h za 3,5 s a ktorého maximálna rýchlosť je 323 km/h). Každý zo šťastných majiteľov tak dostane auto osadené atmosféricky plneným dvanásťvalcom 6,0 l s výkonom 444 kW (603 k). Tlačová správa tiež sľubuje starostlivo vyladený podvozok, adaptívne tlmiče a veľkolepé zážitky za volantom.

Kým kupé a kabriolet sú celkom bežné, Speedster predstavuje dvojmiestny špeciál, ktorý nemá žiadnu strechu. Shooting Brake potom má byť niečím na spôsob kombi a aj keď jeho profil trochu pripomína Ferrari GTC4 Lusso, štyri sedadlá v ňom nenájdete. Stále ide o dvojmiestny automobil, avšak so zväčšeným batožinovým priestorom. Ten budete môcť vyplniť do posledného milimetra na mieru pripravenou batožinou.

Ak máte záujem, musíme vás sklamať. Celá séria Zagato číta dohromady len 325 exemplárov. Na Coupé pripadá 99 kusov, rovnako ako na Volante a Shooting Brake. Speedsterov bude vyrobených len 28. Problém je v tom, že si v súčasnosti môžete zaobstarať už iba Shooting Brake. Coupé je dávno vypredané, rovnako ako Volante aj Speedster.

"Sériová" výroba Astonu Martin Vanquish Zagato Coupe bola zahájená koncom minulého roka, zvyšné tri verzie sa začnú vyrábať budúci rok.

Pre zaujímavosť, kombi značky Aston Martin nie je nič nové. V deväťdesiatych rokoch boli vyrobené tri exempláre modelu V8 Sportsman Estate Car. Jeden z nich sa tento rok v máji predal v aukcii za 337 500 libier.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY