vytisknout velikost písma Dosluhujúca Honda Civic Type R sa lúči stokusovou edíciou Black

Výroba starej generácie Hondy Civic Type R skončila. Posledných sto kusov bolo vyrobených v rámci edície Black. Všetky autá už mieria k dílerom. Zlou správou je skutočnosť, že ide o špecialitu určenú britským zákazníkom.
Dosluhujúca Honda Civic Type R sa lúči stokusovou edíciou Black

Honda Civic novej generácie už má svoju premiéru za sebou a už sa aj chystá ostré prevedenie Type R. To dosluhujúce sa medzitým lúči so svojím pôsobením na trhu. Výroba v anglickom Swindone už bola ukončená. Posledných sto kusov vzniklo v rámci edície Black.

Záverečná Black Edition dostala čierny lak karosérie a červeno lakované detaily. Rovnakú kombináciu nájdeme aj v interiéri. Ten je celý kompletne čierny, červené sú časti volantu, rámčeky výduchov ventilácie a čiastočne aj čalúnenie sedadiel.

Zlou správou pre prípadných slovenských záujemcov je fakt, že všetkých sto záverečných kusov už je na ceste k dílerom. Lenže nie k tým slovenským alebo nemeckým, ale iba k anglickým. Táto záverečná špecialita je totiž určená pre britský trh. Honda napriek tomu predpokladá, že všetko predá prakticky okamžite. Cena jedného takého exemplára je 32 000 libier.

Honda Civic Type R sa na európskom trhu veľmi dlho neohriala. Sériové prevedenie sa predstavilo v roku 2015 na marcovom autosalóne v Ženeve. Na Nürburgringu zašiel tento polozávodný špeciál čas 7 minút a 50,63 sekúnd. Avšak nie v sériovej verzii, ale počas testovania v roku 2014.

Nastupujúcia generácia Hondy Civic Type R sa predstavila minulý rok v Paríži ako koncept. Do predaja by táto novinka mala doraziť v druhej polovici tohto roka.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY