vytisknout velikost písma Dodge Durango SRT Hemi strčí do vrecka aj Porsche alebo Maserati

Dodge Durango SRT je najrýchlejšie americké sedemmiestne auto. Z 0 na 96 km/h akceleruje za 4,4 sekundy. Motor 6,4 l V8 má výkon 354 kW (481 k). Do Európy sa bohužiaľ voziť nebude.
Dodge Durango SRT Hemi strčí do vrecka aj Porsche alebo Maserati

Športové SUV už dnes nie sú žiadnou výnimkou. Vlastne je to kategória, ktorá sa dostala do módy. Nejakú ostrú verziu svojho SUV ponúkajú takmer všetky významné automobilky. Stačí sa pozrieť na všetky tie Mercedesy AMG, BMW X6 M, Range Rover SVR a podobne. Teraz sa pridáva aj Dodge s modelom Durango SRT Hemi.

Dodge Durango SRT Hemi sa spolieha na atmosférický osemvalec 6,4 litra s výkonom 354 kW (481 k) a krútiacim momentom 637 Nm. Z 0 na 96 km/h (Američania udávajú akceleráciu z 0 na 60 míľ za hodinu) zrýchli aj vďaka systému launch control za 4,4 sekundy. To je rýchlejšie než napríklad Porsche 718 Cayman (4,7 s) a rovnako rýchlo ako Maserati Quattroporte S.

Sprint na štvrť míle (402 metrov) s pevným štartom zvládne toto SUV za 12,9 sekundy. Ak nájdete dostatočne dlhú rovinku, dosiahne na najvyššiu rýchlosť 270 km/h. Napriek tomu je Durango SRT Hemi plnohodnotné rodinné auto s tromi radmi sedačiek, komfortnou výbavou a všetkými vymoženosťami moderných áut, na ktoré si len spomeniete. Dodge ho označuje za "najrýchlejšie americké sedemmiestne auto".

Nechýba tu niekoľko "hračiek" pre vodiča ako nastaviteľné jazdné režimy vrátane možnosti prenastavenia funkcie motora, automatickej prevodovky, riadenia, podvozku alebo pohonu všetkých kolies. Možno zobrazovať a pre neskoršiu analýzu ukladať aj aktuálnu telemetriu vrátane preťaženia, teploty motora a prevodovky, zrýchlenia a podobne. Dodge Durango SRT Hemi ale tiež môže ťahať až 3628 kg ťažký príves.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY