vytisknout velikost písma Dobehne ďalej Chevrolet Bolt, alebo Tesla Model S?

Magazín Consumer Reports testoval dojazd elektromobilov. Na rovnakej trase porazil Chevrolet Bolt Teslu Model S. Chevrolet dokonca prekonal udávaný dojazd. Celkom prešiel lacnejší Chevrolet na jedno nabitie cez 400 km.
Dobehne ďalej Chevrolet Bolt, alebo Tesla Model S?

Elektromobil Tesla Model S v základnej špecifikácii je zatiaľ jediný, ktorý v nezávislom teste Consumer Reports prekonal v dojazde "magickú" hranicu 200 míľ (322 km). V poslednom teste dosiahla Tesla Model S 75D na dojazd 235 míľ (378 km), čo ale zaostáva za udávaným dojazdom o 24 míľ (39 km).

Chevrolet Bolt nie je priama konkurencia, ale v teste dojazde v rovnakých podmienkach (diaľnice, vypnutá klimatizácia, rýchlosť 105 km/h) prekvapil. Ako vôbec prvému testovanému produkčnému elektromobilu sa mu akumulátory vybili až po 250 míľach, teda po viac ako 402 km. Elektrický Chevrolet dokonca prekonal oficiálne udávaný odhad EPA o 12 míľ (19 km).

Consumer Reports uvádza, že vie o skutočnosti, že si možno Teslu objednať s väčšími akumulátormi, ale tie ešte netestoval. Navyše by sa cena už príliš vzdialila od Chevroletu Bolt. Chevrolet Bolt stojí v USA od 37 495 dolárov, Tesla v základe vyjde na 75 700 dolárov. Na obe autá dostanú zákazníci úľavu 7500 dolárov. Len pripomíname, že technickým príbuzným Chevroletu Bolt je nový Opel Ampera-e.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY