vytisknout velikost písma Do predaja ide veľmi špeciálna Honda NSX

Honda NSX GT3 je určená záujemcom o závodné okruhové jazdy. Auto bude dostupné aj v Európe. Zákazníci budú potrebovať minimálne 460-tisíce ur.
Do predaja ide veľmi špeciálna Honda NSX

Honda v poslednej dobe pracovala na vývoji okruhového špeciálu vychádzajúceho z modelu NSX. Vo svojej testovacej sezóne voz vyrazil do prvých ostrých pretekov, najazdil na okruhoch zhruba 80-tisíc kilometrov a v Amerike získal pod značkou Acura v seriáli IMSA WeatherTech Sportscar Championship tiež prvé víťazstvo. Aktuálne je vývoj na konci a prichádza fáza predaja. Takže ak máte záujem a dosť peňazí, môžete si túto špecialitu objednať.

Lacná zábava to samozrejme nie je. Základná cena je 460-tisíc eur a počítať musíte tiež s ďalšími stovkami tisíc za balíček potrebných náhradných dielov. Honda bude svoj špeciál ponúkať záujemcom po celom svete od Ameriky, cez Európu, až po Japonsko alebo Austrálii. V Európe budete môcť s týmto vozidlom vyraziť napríklad na dvadsaťštyrihodinovku na Nürburgringu.

Honda vo svojej tlačovej správe zdôrazňuje, že základ autá vzniká vedľa klasickej civilnen NSX, čo platí aj o preplňovanom zážihovom šesťvalci s objemom 3,5 litra. Ten má s bežným prevedením zhodný blok valcov, hlavu, alebo aj piesty. Cez šesťstupňovú sekvenčnú pretekársku prevodovku sú poháňané kolesá zadnej nápravy.

Kým základné vozidlo aj motor sa vyrába v Amerike, finálnu kompletizáciu závodného špeciálu obstará spoločnosť JAS Motorsport sídliaca v Taliansku. Prvé zákaznícke Acury NSX GT3 sa objavia na pretekárskych okruhoch budúci rok.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY