vytisknout velikost písma Do aukcie mieri Porsche 901 Cabriolet z roku 1964

Unikátne Porsche 901 s karosériou kabriolet mieri do dražby. Existuje iba jediný kus. Voz bol súčasťou série trinástich prototypov Porsche 901. Do dnešných dní prežilo iba jedno kupé a tento kabriolet.. Cena bude prirodzene astronomická.
Do aukcie mieri Porsche 901 Cabriolet z roku 1964

Záujemcom o zaujímavú investíciu sa rysuje unikátna príležitosť. Do aukcie zamieri Porsche 901 Cabriolet z roku 1964. Ide o predchodcu 911 Cabriolet, ktorý ale vznikol len v jedinom exemplári. Navyše prototypov modelu 901 všeobecne mnoho neprežilo.

Porsche pri vývoji nástupcu modelu 356 pripravilo sériu trinástich prototypov. Počítalo sa s karosériou kupé, ale automobilka skúmala rovnako možnosť ponúknuť zákazníkom verziu s plátennou sťahovacou strechou. Preto bola do akcie povolaná spoločnosť Karmann, ktorá z prototypu s číslom karosérie 13 360 urobila kabriolet.

Kvôli obavám z bezpečnostných predpisov na americkom trhu ale zostal kabriolet ako taký na dlhšiu dobu len tohto jedného prototypu a namiesto neho prišla Targa. Žiadny ďalší automobil podobný exemplármi, ktorý mieri do aukcie, tým pádom nevznikol. Už tak vysokú cenu ešte trochu navýši skutočnosť, že z pôvodných trinástich prototypov prežil do dnešných dní okrem ponúkaného kabrioletu už iba jeden - červené kupé s číslom 13 327 prezývané ako Barbarossa.

Odhadovaná cena, za ktorú by mohol byť tento unikát predaný, sa pohybuje okolo hranice jedného milióna eur. Pokojne to ale nakoniec môže byť viac. Vozidlo ponúka aukčná sieň RM Sotheby'.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY