vytisknout velikost písma Dartz Prombron Black Alligator: nevkus pre ruských milionárov

Dartz vykonáva zákazkové prestavby luxusných SUV. Model Prombron Black Alligator vychádza z Mercedesu GLS63 AMG. Každý kus vzniká na individuálnu objednávku. K úprave sa používajú veľmi exotické a drahé materiály.
Dartz Prombron Black Alligator: nevkus pre ruských milionárov

Lotyšská automobilka Dartz sa zaoberá zvláštnymi prestavbami veľkých sériových áut podľa želania bohatých klientov. A pretože klientela pochádza predovšetkým z Ruska (a krajín bývalého Sovietskeho zväzu), stvárnenie niektorých detailov hraničí až s nevkusom. A iné detaily hranice nevkusu nie len opatrne prekračujú, ale hneď s rozbehom preskakujú.

Dartz Prombron Black Alligator je posledné stvárnenie založené na SUV Mercedes-Benz GLS63 AMG. Karosériu Dartz vytvára podľa vlastného návrhu z kevlaru alebo iného kompozitu. Ak si nájdete na internete fotky starších modelov značky Dartz, budete vedieť, odkiaľ a kam vietor fúka. Novinka Black Alligator ešte nie je hotová, takže môžeme vidieť zatiaľ len nový predok.

Ano, tie svetlá sú z Jeepu Grand Cherokee, ak sa pýtate. Dartz zatiaľ stavia tri kusy nového modelu. Jeden v čiernej farbe, druhý v modernom prevedení vojenskej kamufláže a tretí v zlate. Model by sa nevolal Black Alligator len tak. Prakticky celý interiér je potiahnutý kožou z aligátora.

Zákazník si však môže vybrať aj iný materiál a niektoré detaily interiéru možno vyrobiť napríklad z kože raje, veľhada, pštrosa, žraloka a dokonca aj zo veľrybej predkožky. Nie, nežartujem! Rôzne organizácie ochrancov zvierat si asi nevyberú Dartz medzi svoje služobné autá...

Ak vám ani všetko doteraz povedané nestačí na to, aby ste si urobili obraz o tom, akí zákazníci si Dartz kupujú, tak jeden si napríklad objednal logo Dartz na volante vytvorené z 292 čiernych diamantov a dvoch rubínov. O cene jednotlivých kusov Dartz nehovorí. Niektoré staršie autá sa ale predávali za zhruba milión amerických dolárov. Aby toho nebolo málo, vozidlo možno vybaviť nielen pancierovaním, ale aj tzv. anti-paparazzi systémom. Ten detakuje infračervený signál fotoaparátov a kamier a vyšle proti nim intenzívne svetlo, takže znemožní robiť zábery posádky.

Klient si môže vybrať aj motor, respektíve jeho výkon. Preplňovaný osemvalec z GLS63 AMG môže zostať v sériovom prevedení s výkonom 430 kW (585 koní) a krútiacim momentom 760 Nm. V ponuke sú ale verzie s výkonom 760 koní, 850 koní, 1100 koní a vrcholná má dokonca výkon 1600 koní a krútiaci moment 1500 Nm.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY