vytisknout velikost písma Ďalšie tesy Euro NCAP: Audi Q2, Hyundai Ioniq, Ford Edge, Suzuki Ignis a SsangYong Tivoli

Najnovšie kolo testov Euro NCAP preverilo päť modelov. Päť hviezd si odniesli modely Audi Q2, Hyundai Ioniq a Ford Edge. Aj Suzuki Ignis dosiahne na päťhviezdičkové hodnotenie, ale musí byť vybavené bezpečnostným paketom. SsangYong Tivoli prešiel s troj- a štvorhviezdičkovým hodnotením.
Ďalšie tesy Euro NCAP: Audi Q2, Hyundai Ioniq, Ford Edge, Suzuki Ignis a SsangYong Tivoli

Organizácia Euro NCAP zverejnila hodnotenie bezpečnosti hneď päť noviniek automobilového trhu. Konkrétne je reč o modeloch Audi Q2, Hyundai Ioniq, Ford Edge, Suzuki Ignis a SsangYong Tivoli. V prípade prvých troch menovaných nie je čo riešiť, výsledkom je päťhviezdičkové hodnotenie. Suzuki a SsangYong to majú komplikovanejšie.

Asi najzaujímavejším modelom z tejto skupiny je Hyundai Ioniq. V rámci testov Euro NCAP bola testovaná základná verzia Hybrid. S hodnotením 91% za ochranu dospelých osôb, 80% za ochranu detí, 70% za ochranu chodcov a 82% nemohlo byť výsledkom nič iné ako maximálnych päť hviezd.

Audi Q2 dostalo dokonca 93% za ochranu dospelých osôb a 86% u detí. Ľahko ale stratilo pri bezpečnostných asistentoch. Ford Edge neochráni tak dobre posádku vnútri (85% za dospelých a 76% za deti) a navyše s ním budú mať väčšie problémy aj chodci (67%). Ale zase má bohatú ponuku ďalších asistentov. Za ne si odniesol 89%. Ako Audi, tak aj Ford nakoniec dostali päť hviezdičiek.

Suzuki Ignis v základnom prevedení oproti tomu dostalo iba tri hviezdy, hoci ochrana dospelých, detí aj chodcov nebola vôbec zlá (87%, 79% a 77%). Lenže súčasťou štandardnej výbavy nie je prakticky žiadny bezpečnostný asistent. V tejto kategórii voz dosť stratil, keď dostal hodnotenie iba 25%.

Ignis ale disponuje v rámci príplatkovej výbavy prednárazovým systémom schopným samočinného brzdenia. Aj tento variant prešiel testom Euro NCAP, a dostal maximálnych päť hviezd. Dôvodom je samozrejme podstatne lepšie hodnotenie za bezpečnostné asistenčné systémy (60%).

Jediný model, ktorý na päť hviezdičiek nedosiahol, je SsangYong Tivoli. Hoci aj tento automobil prešiel testami v dvoch variantoch. Lepšie opäť dopadlo prevedenie s prednárazovým systémom, výsledkom sú štyri hviezdy. Štandardný variant má trojhviezdičkové hodnotenie. Okrem oblasti asistentov postrácal SsangYong body aj pri základných zručnostiach. Ochrana dospelých osôb je hodnotená na 82%, ochrana detí na 62%, v prípade chodcov to je 65% a podľa konkrétneho prevedenia dostalo Tivoli za ďalšie systémy 43 a 25%.

Nižšie nájdete videá zo všetkých testov.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY