vytisknout velikost písma Ďalšie testy Euro NCAP priniesli výhradne päťhviezdičkové hodnotenia

V rámci ďalšieho kola testov Euro NCAP sa predstavilo hneď deväť áut. Testami prešlo BMW X3, Citroën e-Mehari, DS7 Crossback, Honda Civic, Jaguar E-Pace, Mercedes-Benz triedy X, Porsche Cayenne a Subaru Impreza/XV. Päť hviezd majú všetci, výnimkou je iba elektrický Citroën e-Mehari, však ani ten úplne neprepadol.
Ďalšie testy Euro NCAP priniesli výhradne päťhviezdičkové hodnotenia

Ďalšie kolo testov Euro NCAP potvrdilo trend, ktorý ukázalo už predchádzajúce kolo. Len pre pripomenutie, v ňom sa pred pár týždňami predstavilo osem noviniek vrátane Škody Karoq a všetky do jednej získali päť hviezd. Tentoraz bolo preverených dokonca deväť vozidiel a situácia sa opakovala. S výnimkou Citroënu e-Mehari si opäť všetky modely odniesli maximálnu hodnotenie.

Ani v prípade Citroënu ale nejde o vyložený prepadák, keď uvážime, že tento plážový elektromobil je len upravené vozidlo, ktoré sa pôvodne volalo Bluesummer a ktoré má na svedomí spoločnosť Bolloré Group. Tento automobil nakoniec dostal trojhviezdičkové hodnotenie, kedy stratil najmä v ponuke asistenčných systémov.

Ochrana dospelých osôb Ochrana detí Ochrana chodcov Asistenčné systémy
BMW X3 93 % 84 % 70 % 58 %
Citroën e-Mehari 74 % 78 % 48 % 25 %
DS7 Crossback 91% 87 % 73 % 76 %
Honda Civic 92 % 75 % 75 % 88 %
Jaguar E-Pace 86 % 87 % 77 % 72 %
Mercedes-Benz třídy X 90 % 87 % 80 % 77 %
Porsche Cayenne 95 % 80 % 73 % 62 %
Subaru Impreza 94 % 89 % 82 % 68 %
Subaru XV 94 % 89 % 84 % 68 %

Zostávajúcich osem modelov už nezaváhalo. Za pozornosť stojí Honda Civic. Pre ňu totiž znamenalo toto kolo opravný pokus. V tom prvom získala len štyri hviezdy, teraz už ich má päť, a to vďaka upraveným bočným airbagom. Podrobnejšie hodnotenie všetkých testovaných áut si môžete prezrieť vyššie v priloženej tabuľke.

Vôbec najlepšie si čo do ochrany dospelých viedlo Porsche Cayenne a Subaru Impreza/XV, deti z tejto osmičky najlepšie ochráni opäť Subaru, čo platí aj o chodcoch. Za ponuku asistenčných systémov získala najviac bodov Honda Civic. 

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY