vytisknout velikost písma Ďalšia zlá správa pre športových fanúšikov. VW končí v seriáli WRC

Automobilka Volkswagen odstúpila zo seriálu WRC. Program WRC skončí Volkswagen na konci tohto roka.
Ďalšia zlá správa pre športových fanúšikov. VW končí v seriáli WRC

Škrty v koncerne Volkswagen si začínajú vyberať svoju daň. Len pred pár dňami prišla správa o tom, že Audi končí svoje veľmi úspešné pôsobenie v seriáli WEC, respektíve v legendárnej dvadsaťštyrihodinovke v Le Mans, a dnes tu máme ďalšiu zlú správu. Továrenský tím Volkswagen opúšťa preteky WRC.

Na rozdiel od informácie týkajúcej sa Audi a Le Mans ale zatiaľ ešte nebola vyslaná do sveta oficiálna tlačová správa (vydaná by mala byť zajtra), no kolegovia z britského Autocar uvádzajú, že majú túto informáciu potvrdenú priamo od automobilky. Volkswagen ukončí program WRC v závere tohto roka.

Zaujímavé je, že Volkswagen dokončoval, rovnako ako ostatné automobilky, špeciál pre nadchádzajúcu sezónu, ktorá sa nesie v znamení nových pravidiel. Ponúka sa možnosť prenechať de facto hotové Polo WRC 2017 súkromným tímom, ale to sa podľa britských zdrojov nestane. Vozidlo bude údajne zakonzervované.

Volkswagen má za sebou veľmi úspešné obdobie, ktoré mu prinieslo štyri jazdecké tituly v rade a rovnako tak štyri poháre konštruktérov. Celkové víťazstvo oslávil továrenský tím tejto nemeckej automobilky aj tento rok, ďalšie už ale v dohľadnej dobe nepridá.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY