vytisknout velikost písma Ďalšia prednokolka od BMW: do Frankfurtu príde crossover X2

BMW pripravuje ďalší model postavený na platforme UKL1. Po X1 prichádza crossover X2. Prvé fotky ukazujú, na čo sa máme tešiť.
Ďalšia prednokolka od BMW: do Frankfurtu príde crossover X2

BMW X2 sa ako najmenšia variácia na BMW X6 predstavilo takmer presne pred rokom na autosalóne v Paríži ako koncept. Bolo jasné, že jeho príchod do ponuky je len otázkou času. Ak ste sa na nový malý mníchovský crossover tešili, máme dobrú správu. Dočkáte sa už veľmi skoro.

Na internete sa objavili oficiálne fotky, ktoré neoficiálne zverejnil magazín Highsnobiety. BMW X2 sa na nich ukazuje vo svojej sériovej podobe, ale ešte s maskovaním. Napriek tomu je zrejmé, že základný tvar karosérie nebude príliš vzdialený konceptu, ostatné prvky vozidlo prevezme od X1.

Aj BMW X2 bude vychádzať z platformy UKL1, čo znamená prítomnosť pohonu prednej nápravy a priečne uloženého motora. Základnou verziou sDrive tak bude predokolka, pričom najslabšie prevedenie 16d by malo disponovať výkonom 85 kW (116 k). Na opačnom konci ponuky nájdeme variantu X2 M35i s pohonom všetkých kolies, automatickou prevodovkou a výkonom 221 kW (300 k).

Oficiálne premiéra nového BMW X2 samozrejme neprebehne nikde inde ako na autosalóne vo Frankfurte.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY