vytisknout velikost písma Ďalší veľký športový sedan: Lexus ukáže LS F s výkonom 600 koní

Zdá sa, že Lexus prinesie zaujímavú športovú novinku na nadchádzajúci autosalónu v Tokiu. Japonské médiá špekulujú o premiére sedanu LS F. Pod kapotou by mal byť nový dvakrát preplňovaný osemvalec s výkonom približne 600 koní.
Ďalší veľký športový sedan: Lexus ukáže LS F s výkonom 600 koní

Prívrženci luxusných športových sedanov sa môžu radovať. Zdá sa, že ďalšia zaujímavá novinka príde do tejto kategórie. Lexus prinesie ostrú verziu svojej vlajkovej lode LS na autosalón v Tokiu.

Japonské médiá, ktoré sa už postarali o prvú snímku tejto správy, začali špekulovať. Zaujme najmä predná časť vozidla vďaka obrovskej maske chladiča, doplnená obrovským prívodom vzduchu v nárazníku. Inak nechýba pre verziu F tradičný modrý lak a veľké tmavé kolesá. Ale musíme si skutočne počkať, aby sme získali viac informácií.

Zaujímavé špekulácie sa týkajú aj použitého motora. Pod kapotou, podľa informácií od kolegov na motorauthority.com, bude nový dvakrát preplňovaný štvorlitrový osemvalec. Jeho maximálny výkon je približne 441 kW (600 k) a krútiaci moment by mal dosiahnuť takmer 640 Nm. Mimochodom, špekulácie sľubujú na tohtoročnom Tokijskom autosalóne aj LC F s rovnakým motorom.

Myšlienka ponúknuť japonskú alternatívu k Mercedes-Benz S-Class 63 AMG nie je nová. Už v roku 2013 bol uvedený do prevádzky TMG 650, ktorý bol riadne upraveným modelom Lexus LS vybaveným dvojitým preplňovaným päťlitrovým osemvalec s výkonom dokonca 478 kW (650 k).

Tokio Motor Show začína 25. októbra. Okrem Lexusu sa tu objaví aj Mitsubishi a jeho nová elektrická záležiosť Evolution.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY