vytisknout velikost písma Ďalší veľký športový sedan: Lexus ukáže LS F s výkonom 600 koní

Zdá sa, že Lexus prinesie zaujímavú športovú novinku na nadchádzajúci autosalónu v Tokiu. Japonské médiá špekulujú o premiére sedanu LS F. Pod kapotou by mal byť nový dvakrát preplňovaný osemvalec s výkonom približne 600 koní.
Ďalší veľký športový sedan: Lexus ukáže LS F s výkonom 600 koní

Prívrženci luxusných športových sedanov sa môžu radovať. Zdá sa, že ďalšia zaujímavá novinka príde do tejto kategórie. Lexus prinesie ostrú verziu svojej vlajkovej lode LS na autosalón v Tokiu.

Japonské médiá, ktoré sa už postarali o prvú snímku tejto správy, začali špekulovať. Zaujme najmä predná časť vozidla vďaka obrovskej maske chladiča, doplnená obrovským prívodom vzduchu v nárazníku. Inak nechýba pre verziu F tradičný modrý lak a veľké tmavé kolesá. Ale musíme si skutočne počkať, aby sme získali viac informácií.

Zaujímavé špekulácie sa týkajú aj použitého motora. Pod kapotou, podľa informácií od kolegov na motorauthority.com, bude nový dvakrát preplňovaný štvorlitrový osemvalec. Jeho maximálny výkon je približne 441 kW (600 k) a krútiaci moment by mal dosiahnuť takmer 640 Nm. Mimochodom, špekulácie sľubujú na tohtoročnom Tokijskom autosalóne aj LC F s rovnakým motorom.

Myšlienka ponúknuť japonskú alternatívu k Mercedes-Benz S-Class 63 AMG nie je nová. Už v roku 2013 bol uvedený do prevádzky TMG 650, ktorý bol riadne upraveným modelom Lexus LS vybaveným dvojitým preplňovaným päťlitrovým osemvalec s výkonom dokonca 478 kW (650 k).

Tokio Motor Show začína 25. októbra. Okrem Lexusu sa tu objaví aj Mitsubishi a jeho nová elektrická záležiosť Evolution.

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Britskí kolegovia porovnali BMW 760Li xDrive a Škodu Superb 2.0 TSI 4×4. Obe spomínané autá sa v našej redakcii už zastavili, preto sme sa pozreli na presné čísla nameranej dynamiky. Superb na dvanásťvalec ani zďaleka nemá, ale skutočne dobre brzdí.

20. 11. 2017 | Dalibor Žák
Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY