vytisknout velikost písma Dacia Logan MCV Stepway je niečo ako "Allroad pre chudobných"

Dacia privezie do Ženevy limitovanú edíciu modelov Stepway. Novinkou je verzia Stepway aj pre kombi Logan MCV. Podvozok Loganu MCV je vyšší o 50 mm.
Dacia Logan MCV Stepway je niečo ako "Allroad pre chudobných"

Páči sa vám oplastované prizdvihnuté kombi, ale Škoda Octavia Scout alebo Audi A4 Allroad sú úplne mimo rámec vášho rozpočtu? Riešenie má rumunská Dacia, ktorá privezie na autosalón do Ženevy ďalší prírastok do rodiny modelov Stepway. Je ním Dacia Logan MCV Stepway, ktorá rozširuje ponuku rovnomenných verzií na štyri.

Oproti obyčajnému Loganu MCV má Stepway predovšetkým o 50 mm vyšší podvozok a ochranu podvozku vpredu a vzadu. S pohonom všetkých kolies nepočítajte, zvýšená svetlosť je skôr len poistka na trochu náročnejšiu poľnú cestu k chate. Inak sa Stepway v ničom zásadným nelíši. Aj motorová paleta zostane rovnaká.

Dacia sa chváli kufrom s objemom 573 litrov v základnom usporiadaní, ale inak Logan MCV Stepway preberá všetky prvky, ktoré sa v Logane objavili v rámci modernizácie v roku 2016. Menujme napríklad nový volant, vylepšený interiér a nový infotainment s možnosťou príplatku za cúvaciu kameru.

Dacia v Ženeve predstaví aj limitovanú edíciu modelov Stepway s bohatšou výbavou, ktorá dostane exkluzívnu šedivú metalízu. Jediné Sandero Stepway bude mať ešte v ponuke výraznú oranžovú farbu. Logan MCV Stepway sa začne predávať v lete.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY