vytisknout velikost písma Dacia Lodgy a Dokker majú po decentnom facelifte

Modely Dacia Lodgy a Dokker prešli decentným faceliftom. Menili sa drobnosti na karosérii a v interiéri. Vo výbave po novom nájdeme napríklad parkovaciu kameru. Ponuky motorov sa zmeny nedotkli.
Dacia Lodgy a Dokker majú po decentnom facelifte

Dacia predstavila decentný facelift pre Lodgy a Dokker. Ten nasleduje už skôr upravené modely Sandero, Logan a Logan MCV. Veľké zmeny sa nekonajú, no drobných úprav nakoniec nie je málo. Techniky sa ale táto modernizácia nedotkla.

Novú verziu modelov Lodgy a Dokker spoznáte predovšetkým podľa inej masky chladiča, ktorá dostala chrómové prvky. Decentne sa zmenili aj piate dvere, kde teraz nájdeme napríklad novú chrómovú lištu. Viac noviniek ale ponúka interiér.

Hlavnou zmenou je nový volant. Automobilka upravila aj výduchy ventilácie, čalúnenie sedadiel a pozmenila farebné prevedenie kabíny. Pri variante Stepway bola navyše rozšírená štandardná výbava o lakťovú opierku na sedadle vodiča, výklopné stolíky pre zadných cestujúcich alebo o sťahovanie okna vodiča jedným stlačením tlačidla. Za príplatok potom môžete po novom dostať k modelom Dokker a Lodgy aj parkovaciu kameru.

Upravené Dacie Lodgy a Dokker dorazí do showroomov značky počas apríla.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY