vytisknout velikost písma Colin McRae zomrel presne pred desiatimi rokmi

Takto pred 10 rokmi tragicky zahynul Colin McRae. Colin sa stal majstrom sveta v roku 1995. Aj vy ste kedysi hrávali počítačovú hru Colin McRae Rally?
Colin McRae zomrel presne pred desiatimi rokmi

Spomínate si na dnes už prehistorickú prvú časť počítačovej hry Colin McRae Rally? Strávili sme pri nej ako mladíci veľa času. Dnešný deň je ideálny k tomu, aby ste si znovu niektorý z dostupných dielov nainštalovali. Dnes je to totiž 10 rokov od tragickej smrti tohto legendárneho jazdca.

Colin McRae počas svojej kariéry vystriedal tímy Subaru, Citroën, Ford a tiež sa objavil za volantom Fabie WRC. So Subaru vyhral titul majstra sveta v roku 1995. A aj keď je tento jazdec známy najmä vďaka rally, v roku 2004 vyrazil aj na slávny okruh v Le Mans.

Britský jazdec zomrel 15. septembra 2007 pri páde vrtuľníka. Pripomeňme si ho na niekoľkých videách:

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka
Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva existuje mimo iného v radikálnej úprave značky Bronto. Voz prešiel dokonca aj homologáciou pre Európu. U nás sa predáva ako Niva Extreme Cross. Už len vidieť túto špecialitu v pohybe je zážitok. Niva Extreme Cross prekvapivo používa celkom sériový motor.

10. 11. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY