vytisknout velikost písma Čo hovorí Nissan na zlomené modely Navara? Možná je aj výmena vozidla

Nissan rieši korózii rámu v starej generácii modelu Navara. Tá môže dôjsť až tak ďaleko, že sa rám zlomí. Nissan vo svojom vyhlásení píše, že rieši každý automobil individuálne. Opatrenia môžu byť rôzne, v hre je aj výmena vozidla.
Čo hovorí Nissan na zlomené modely Navara? Možná je aj výmena vozidla

Nedávno sa objavila správa, ktorá upozornila na netradičný problém týkajúci sa starej generácie Nissanu Navara. Tá sa potýka s koróziou rámu, ktorá môže dôjsť tak ďaleko, že sa rám za kabínou zlomí. Ako prvý o probléme informoval britský The Sun a jeho informácia sa veľmi rýchlo rozšírila po internete.

V Británii sa tieto ťažkosti týkajú 35-tisíc exemplárov, celosvetovo to má byť takmer 200 000. Na Facebooku existuje skupina Nissan Navara snapped chassis group, ktorá už má skoro 20 000 členov, čo ale samo o sebe neznamená, že všetci členovia vlastnia zlomenú Navaru. Ako sa k záležitosti stavia samotný Nissan?

"Ak sú vozidlá riadne udržiavané, servisované a prešli ročnou skúškou bezpečnosti v Spojenom kráľovstve, sme s každým zákazníkom v kontakte a riešime prípad od prípadu. Zvolávacia akcia sa, ako je v automobilovom priemysle obvyklé, spúšťa iba vtedy, keď sa problém týka bezpečnosti," píše európske zastúpenie automobilky Nissan vo svojom vyhlásení a pokračuje:

"Prijali sme opatrenia, aby sme rýchlo vyriešili obavy zákazníkov, ktorí nás kontaktovali. Nissan rieši všetky sťažnosti zákazníkov, hoci predmetné vozidlá sú až 12 rokov staré. V závislosti na veku vozidla zahŕňajú tieto opatrenia bezplatnú a nezávislú kontrolu vozidla. Ak sa ukáže akýkoľvek problém, riešime ho so zákazníkom v rámci našej záručnej a pozáručnej starostlivosti."

Je minimálne zvláštne, že Nissan v tomto kontexte nepovažuje zlomený rám za problém týkajúci sa bezpečnosti, ktorý by vyžadoval zvolávaciu akciu. Zákazníci by ale mali automobilku kontaktovať a tá ich konkrétny automobil začne riešiť. Údajne už bol skontrolovaný rad exemplárov, ktoré nevykázali žiadny problém.

"Mnoho vozidiel, ktoré boli skontrolované, nevykazovalo žiadny problém, ale ak je akýkoľvek dôvod na znepokojenie, máme pre zákazníka rad možností. Tie zahŕňajú nasmerovanie zákazníka do servisu, uhradenie nákladov, opravu vozidla alebo dokonca jeho výmenu. Riešenie vždy záleží na konkrétnej situácii," končí vyhlásenie spoločnosti Nissan Europe.

Ako píše The Sun, rovnaké ťažkosti by mal mať takisto starý Pathfinder, ktorý technicky z Nissanu Navara predchádzajúcej generácie vychádza.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY