vytisknout velikost písma Čínska automobilka Chery ukáže elektrické SUV vo Frankfurte

Ďalšia čínska značka chce dobiť európsky trh. Teraz testuje Chery s elektrickým SUV. V Európe má auto ďalšie konvenčné modely.
Čínska automobilka Chery ukáže elektrické SUV vo Frankfurte

Číňania sa opäť pokúšajú dobiť náročný európsky trh. Niekoľko pokusov, ktoré boli doteraz vykonané, neviedlo k očakávanému prelomu, napríklad Qoros (rovnako ako Chery má záujem) sa postupne stiahol. Niektoré čínske značky na to šli z druhej strany a kúpili európskych výrobcov automobilov. Napríklad spoločnosť Volvo, ktorá sa už premiestňuje do Číny na výrobu. Áno, vaše ďalšie Volvo bude skutočným čínskym vozidlom.

A teraz čínska automobilka Chery, ktorá chce ukázať celú modelovú líniu na vývoz na náročnejšie trhy na autosalóne vo Frankfurte, klope na dvere európskeho trhu. Hlavným lákadlom mý byť popri už existujúcich modeloch Chery Tiggo (SUV a BMW X6 štýl) absolútne nové SUV pripomínajúce prvé kompilácie Range Rover Evoque a Jeep Grand Cherokee.

V súčasnosti vieme, že koncept SUV poháňa elektrický motor s výkonom 120 kW (163 k) a vozidlo sľubuje, že dosiahne až 500 km vďaka veľkej sade lítium-iónových akumulátorov. Pri rýchlosti 100 km/h zrýchľuje za sedem sekúnd a začína rýchlosťou 200 km/h, čo nie je bežná hodnota pre elektrické autá. Väčšinou sú obmedzené na 140-160 km/h.

Čínska značka Chery sľubuje vysokú úroveň aktívnej a pasívnej bezpečnosti podľa najnovších európskych noriem a samozrejme aj bohatú výbavu a širokú škálu pripojenia. 

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY