vytisknout velikost písma Čínska automobilka Chery ukáže elektrické SUV vo Frankfurte

Ďalšia čínska značka chce dobiť európsky trh. Teraz testuje Chery s elektrickým SUV. V Európe má auto ďalšie konvenčné modely.
Čínska automobilka Chery ukáže elektrické SUV vo Frankfurte

Číňania sa opäť pokúšajú dobiť náročný európsky trh. Niekoľko pokusov, ktoré boli doteraz vykonané, neviedlo k očakávanému prelomu, napríklad Qoros (rovnako ako Chery má záujem) sa postupne stiahol. Niektoré čínske značky na to šli z druhej strany a kúpili európskych výrobcov automobilov. Napríklad spoločnosť Volvo, ktorá sa už premiestňuje do Číny na výrobu. Áno, vaše ďalšie Volvo bude skutočným čínskym vozidlom.

A teraz čínska automobilka Chery, ktorá chce ukázať celú modelovú líniu na vývoz na náročnejšie trhy na autosalóne vo Frankfurte, klope na dvere európskeho trhu. Hlavným lákadlom mý byť popri už existujúcich modeloch Chery Tiggo (SUV a BMW X6 štýl) absolútne nové SUV pripomínajúce prvé kompilácie Range Rover Evoque a Jeep Grand Cherokee.

V súčasnosti vieme, že koncept SUV poháňa elektrický motor s výkonom 120 kW (163 k) a vozidlo sľubuje, že dosiahne až 500 km vďaka veľkej sade lítium-iónových akumulátorov. Pri rýchlosti 100 km/h zrýchľuje za sedem sekúnd a začína rýchlosťou 200 km/h, čo nie je bežná hodnota pre elektrické autá. Väčšinou sú obmedzené na 140-160 km/h.

Čínska značka Chery sľubuje vysokú úroveň aktívnej a pasívnej bezpečnosti podľa najnovších európskych noriem a samozrejme aj bohatú výbavu a širokú škálu pripojenia. 

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka
Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva existuje mimo iného v radikálnej úprave značky Bronto. Voz prešiel dokonca aj homologáciou pre Európu. U nás sa predáva ako Niva Extreme Cross. Už len vidieť túto špecialitu v pohybe je zážitok. Niva Extreme Cross prekvapivo používa celkom sériový motor.

10. 11. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY