vytisknout velikost písma Čím je toto Ferrari Enzo unikátne? Farbou. A môže byť čoskoro vaše

Chceli by ste unikátne Ferrari Enzo vo farbe, ktorú nikto nemá? Bývalí majitelia sú arabský princ a ázijský ťažobný magnát. Na vozidlo je dokonca ešte platná továrenská záruka a predplatený servis. Najazdených má len 8884 km, je to "voňavka v tope".
Čím je toto Ferrari Enzo unikátne? Farbou. A môže byť čoskoro vaše

Keď sa povie Ferrari, zvyčajne si ľudia predstavia červené auto. Zatiaľ čo pri bežných modeloch je výber farieb predsa len trochu variabilný, pri exkluzívnych kusoch často automobilka obmedzí ponuku len na jednu alebo dve farby. A práve farbou je toto Ferrari Enzo ponúkané v aukcii RM Sotheby' v Pebble Beach výnimočné.

V roku 2004 bol klientom automobilky istý princ Akim, člen arabskej kráľovskej rodiny žijúcej v Londýne. Voz bol takisto v Británii registrovaný a zodpovedá európskej špecifikácii. V roku 2008 po prvýkrát a naposledy zmenilo toto Enzo majiteľa, stal sa ním ázijský ťažobný magnát. Putovalo do zbierky a jazdilo sa s ním minimálne, skôr vôbec.

Toto konkrétne Enzo je zaujímavé už tým, že z továrne malo originálnu farbu Matt Titanio Extra Campionario, ktorú žiadne iné Enzo nedostalo. Nový majiteľ ale nechal auto prefarbiť do odtieňa Blu Tour de France, ktorý vydržal Enzu dodnes. Ani takú farbu žiadne iné Enzo nemá.

Predávaný kus má najazdených 8884 km, je to teda tzv. "voňavka v tope v koži po doktorovi", má kompletnú servisnú históriu a tiež certifikát priamo od oficiálneho znalca na ojazdené Ferrari. Automobilka dokonca na auto poskytuje vlastnú záruku a klientsky servis. Zatiaľ nie je známa vyvolávacia cena. Snáď nemusíme pripomínať, že Ferrari Enzo poháňa atmosférický dvanásťvalec Tipo F140B s objemom šesť litrov a výkonom cez 650 koní.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY