vytisknout velikost písma Chystaný Hyundai i30 TCR se ukázal na prvních fotkách

Hyundai pripravuje novú i30 v pretekárskom prevedení TCR. Chystaná novinka sa nedávno prvýkrát prešla po reálnom okruhu. Automobilka zároveň zverejnila prvý fotky nového závodného hatchbacku. Prví zákazníci sa dočkajú svojej i30 TCR v decembri.
Chystaný Hyundai i30 TCR se ukázal na prvních fotkách

Automobilka Hyundai pripravuje prostredníctvom divízie Hyundai Motorsport okruhové prevedenie hatchbacku i30. O tomto projekte sme písali už skôr, po novom sa ale objavila správa upozorňujúca na začatie reálnych testov tejto novinky navyše doplnená o prvú fotky zatiaľ ešte maskovaného vozidla.

Hyundai i30 TCR odkrúžil svoje prvé ostré kilometre v reálnom prostredí na španielskom okruhu Aragon, kde tím zodpovedný za vývoj strávil celkom tri dni. Za volant sa posadil testovací jazdec Gabriele Tarquini. Počas týchto testov sa skúšali rôzne nastavenia automobilu a rôzny softvér riadiacej jednotky motora. Kórejská automobilka sa chváli tým, že sa počas troch testovacích dní neobjavil žiadny problém a všetko tak môže pokračovať podľa plánu.

Pripravovaný Hyundai i30 TCR je prvým projektom divízia Hyundai Motorsport určeným pre okruhové preteky. Voz vychádza zo sériového hatchbacku, o pohon sa stará preplňovaný zážihový dvojliter. Na aktuálne testy naviažu ďalšie v priebehu leta. Hyundai chce dodať prvé hotové autá svojim zákazníkom ešte pred koncom tohto roka.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY