vytisknout velikost písma Chevrolet Silverado sa zmenil na "športový prémiový" pick-up

Chevrolet Silverado sa predstavil v novej generácii. Pick-upy sú americká stálica, ročne sa ich predajú milióny. Tradícia pick-upov Chevrolet je stará viac ako sto rokov.
Chevrolet Silverado sa zmenil na "športový prémiový" pick-up

V severnej Amerike majú pick-upy dlhú tradíciu. Chevrolet teraz oslavuje 100 rokov od zahájenia sériovej výroby týchto áut. Všetko začalo modelom Chevrolet 490 z roku 1917. To je dobrá príležitosť predstaviť novú generáciu modelu Silverado, čo je klasický šesťmetrový pick-up konkurujúci napríklad Fordu F-150.

Nová generácie Silverado bola predstavená v Texase lojálnym zákazníkom a štýlovo ju priniezol vrtuľník. Asi najväčšou novinkou je použitie nových materiálov na konštrukciu rámu a karosérie, takže je auto nielen ľahšie, ale má aj vyššiu torznú tuhosť a je bezpečnejšie. Chevrolet sľubuje, že k dispozícii budú ako klasické utilitárne pracovné verzie, tak aj niekoľko štýlových osobných.

Jednou takou je práve predstavené prevedenie Trailboss, čo je vlastne športová verzia do terénu. Pod kapotou je podľa všetkého osemvalec ešte bližšie nešpecifikovaných parametrov, vozidlo dostalo o dva palce (51 mm) vyšší podvozok a zároveň odolnejšie zavesenie, aby znieslo odvážnejší vyvádzanie v teréne. Na rozdiel od bežných verzií sa nedočkal tradičných chrómovaných detailov.

Americká automobilka vypustí ďalšie informácie o novej generácii obľúbeného pick-upu neskôr. V minulom roku sa len v USA predalo 575 000 kusov modelu Silverado, Ford séria F však prilákal asi 820 000 klientov. Rad F od Fordu však obsahuje niekoľko rôznych veľkých modelov.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY