vytisknout velikost písma Chevrolet na SEMA 2016: Camaro, Silverado či Chevelle po tuningu

Tuningovú show SEMA využívajú automobilky k prezentácii doplnkov. Chevrolet priviezol upravené modely Camaro a Silverado.
Chevrolet na SEMA 2016: Camaro, Silverado či Chevelle po tuningu

Americká tuningová show SEMA mnohokrát prináša až komické kreácie. Automobilky sa toho ale chytili a vycítili priležitosť. Keď sú zákazníci ochotní utrácať za tuningové diely rôzneho pôvodu, čo im skúsiť ponúknuť vlastné továrenský tuning so zárukou? Upravené koncepty, špeciálne modely alebo len vyzdobené sériové vozidlá priviezla na show SEMA aj značka Chevrolet.

Zaujme určite koncept Camaro AutoX, ktorý je oslavou autocrossových závodov. V USA sú preteky zručnosti medzi kolkami na uzavretej dráhe veľmi populárne a práve toto Camaro má pre nich byť ideálne. Je odľahčené a má preplňovaný štvorvalec namiesto osemvalca. Oproti štandardnému Camaru so štvorvalcom má o 20 mm znížený podvozok, iné tlmiče a pružiny, výkonnejšie brzdy, upravené rýchlejšie riadenie, skrátené radenie a lepivé pneumatiky 285/35 R20.

Chýbať nemôžu ani dva koncepty "Slammer", teda doslova k zemi zrazené autá na veľkých kolesách. Jedným je Camaro SS s osemvalcom LT1 s výkonom cez 460 koní. Druhým je klasický Chevrolet Chevelle. Ten demonštruje modernú techniku ​​v starom balení a slúži predovšetkým ako výstava dielov, ktoré si môžete objednať pre svoje garážové prestavby.

Pod kapotou má osemvalec LT1 z Corvetty, ale s inými vačkami aj hlavami valcov. Výsledkom je výkon až 399 kW (543 k). K tomu Chevrolet namontoval štvorstupňový automat 4L75-E. Motor aj prevodovka sú diely, ktoré si môžete normálne objednať v rámci originálnych doplnkov. Prídu vám v krabici a potom si ich môžete dať, kam chcete. Napríklad do Toyoty GT86...

Menej záživná je prezentácia optických doplnkov na bežné cestné modely, aj keď ku spoilerom a kolesám si môžete priobjednať aj lepšie brzdy, ladené výfuky a upravené sanie spolu s úpravami riadiacich jednotiek motorov. Všetko pod zárukou a pri dodržaní platných emisných štandardov.

Za pozornosť ale určite ešte stojí kompaktný "plážový" terénny pick-up Chevrolet Colorado, ktorý bol navrhnutý špeciálne pre kalifornských surfistov. Ďalšie koncepty pick-upu Chevrolet Silverado ukazujú vedľa možných príplatkových doplnkov (snehovú radlicu z nerezovej ocele si určite objedná plno ľudí) aj nové luxusné prevedenie interiéru. Teda, aspoň podľa amerických štandardov luxusné.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY