vytisknout velikost písma Chcete sedávať vo Ferrari, ale na celé auto nemáte? Kúpte si stoličku!

Záujemcovia si môžu po novom zaobstarať kancelársku stoličku s logom Ferrari. O dizajn sa postaral rovnaký tím dizajnérov, ktorý má na svedomí napríklad modely GTC4Lusso a 812 Superfast. Použité materiály sú zhodné s tým, čo nájdete v naozajstných Ferrari.
Chcete sedávať vo Ferrari, ale na celé auto nemáte? Kúpte si stoličku!

Ak patríte medzi pravidelné čitateľov (alebo sa zaujímate o talianske športové vozidlá), potom zrejme už viete, že Ferrari tento rok oslavuje 70. výročie. K pripomienke tejto udalosti už vznikol napríklad model 812 Superfast, ktorý si ale drvivá väčšina bežných zákazníkov kúpiť nemôže. Relatívne dostupnejšou alternatívou by mohla byť ďalšia novinka, ktorá opäť vznikla k oslave narodenín Ferrari. Tentokrát ide o kancelársku stoličku.

Ferrari sa spojilo so spoločnosťou Poltrona Frau, ktorá robí extrémne drahý nábytok. Výsledkom je kancelárske kreslo The Cockpit. Tím dizajnérov Ferrari pod vedením Flavia Manzoniho sa postaral o elegantný dizajn. Rovnaký tím stojí za dizajnom modelov LaFerrari Aperta, GTC4Lusso alebo 812 Superfast. Použité materiály majú byť zhodné s tým, čo poznáme z talianskych superšportov. Základom je karbónová škrupina a perfektná kože. Ľudia od Poltrona Frau potom obstarali nastavovací mechanizmus.

Záujemcovia si budú môcť vybrať z dvoch variantov líšiacich sa výškou operadla. Prevedenie President dostalo vysoké operadlo, verzia Executive je nižšia. Variant s vysokým operadlom má na mieste hlavové opierky logo Ferrari, ďalšie podpisy Ferrari potom nájdete na zadnej strane tohto luxusného kresla a vpredu na jeho sedadla.

Otázkou je cena. Poltrona Frau vo svojej správe sumu neuvádza. Môžeme si však byť istí tým, že to nebude lacná záležitosť. Pravda, toto "Ferrari" síce nebude tak drahé ako to cestná, ale vzhľadom k tomu, že Poltrona Frau vie ponúknuť aj stoličky za 15-tisíc eur, ani táto oslava 70. výročia Ferrari nebude pre každého.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY