vytisknout velikost písma Chcete lietajúce auto hneď? Tak si ho kúpte. Stojí 4 milióny

Ak nechcete čakať na príchod moderných lietajúcich áut, jedno si môžete zaobstarať hneď teraz. Na predaj je Moller M400 Skycar z roku 2001. Zaujímavý stroj ale nemá povolenie na lietanie. Cena je samozrejme astronomická.
Chcete lietajúce auto hneď? Tak si ho kúpte. Stojí 4 milióny

O lietajúcich automobiloch sa hovorí čím ďalej viac. Jedno také vzniklo na Slovensku, ďalšie pripravuje spoločnosť Terrafugia, ktorú nedávno kúpilo Geely, svoj projekt už chystá aj Uber. Vyzerá to, že realizácia dopravného prostriedku kombinujúceho automobil a leteckú prepravu je len otázkou času. Pokiaľ ale nechcete čakať, aktuálne je na predaj pomerne zaujímavé riešenie. Volá sa Moller M400 Skycar.

Skycar je veľmi pravdepodobne vôbec prvý automobil schopný vertikálneho štartu. Prvýkrát sa tento stroj vzniesol v roku 2001 a od tej doby údajne podnikol mnoho ďalších testovacích letov. Do interiéru sa zmestia štyria pasažieri, o pohon sa stará osem motorov s celkovým výkonom 529 kW (720 koní). Aktuálne je tento bezpochyby zaujímavý technický unikát na predaj. Inzerát nájdete na ebay.com.

Ako možno asi tušiť, je tu niekoľko problémov. Predovšetkým nie je Skycar oficiálne schválený pre lietanie. Budete sa teda musieť pokúsiť presvedčiť úrady, aby vám povolenie udelili, alebo si Skycar schováte ako zaujímavý múzejný kúsok. Druhým problémom je cena. Prototyp lietajúceho automobilu je ponúkaný v aukcii, pričom sa začína na sume v prepočte takmer 4,4 milióna eur.

Možno sa predsa len oplatí počkať pár rokov na dobu, než si nejaký podobný moderný stroj privoláte cez aplikáciu v smartfóne...

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY