vytisknout velikost písma Budúcnosť značky Opel? Elektromobily na základoch Citröen a Peugeot

Opel predstavil víziu svojou budúcnosti v koncerne PSA. Každý rok sa dočkáme nejakej dôležitej novinky. V roku 2020 budú štyri modelové rady zahŕňať elektrifikovaný model.
Budúcnosť značky Opel? Elektromobily na základoch Citröen a Peugeot

Automobilka Opel poodhalila svoje plány pre nadchádzajúce roky, ktoré sa ponesú v znamení čoraz hlbšej integrácie do koncernu PSA. Hotovo má byť najneskôr v roku 2024, kedy už všetky modely značky budú využívať platformu PSA. A samozrejme sa myslí aj na elektrický pohon. Ten má hrať dôležitú úlohu, pretože Opel sa chce stať európskym lídrom v oblasti znižovania emisií CO2.

Základom novej stratégie je však zvyšovanie efektivity výroby a znižovanie nákladov, respektíve snaha dostať Opel do zisku. Okrem iného sa preto bude postupne redukovať počet platforiem. Tých využíva automobilka v súčasnosti deväť, do roku 2024 to budú len dve. Rovnako tak klesne počet motorov, keď dnes Opel využíva desať radov, do siedmich rokov sa tento počet zníži na štyri. Vývoj všetkých noviniek bude však prebiehať v Rüsselsheime.

Pokiaľ ide o nové modely, zákazníci sa majú na čo tešiť. Budúci rok dorazí nové Combo a na rok 2019 je naplánovaný príchod ďalšej generácie modelu Corsa. Aj potom chce Opel predstavovať každý rok minimálne jednu novinku. Ak budeme počítať aj rôzne karosárske verzie, do roku 2020 príde hneď deväť nových automobilov.

Samostatnou kapitolou je elektrický pohon. Do roku 2020 bude mať Opel v štyroch modelových radách nejaký elektrifikované vozidlo. Tlačová správa konkrétne zmieňuje Grandland X PHEV a elektromobil odvodený od budúcej generácie Corsy. V roku 2024 už bude nejakým spôsobom elektrifikovaný voz vo všetkých ponúkaných modelových radoch značky.

Súčasťou stratégie Opelu je zároveň rozšírenia pôsobenia o ďalších dvadsať nových trhov a veľké zmeny sa majú týkať aj ľahkých úžitkových vozidiel.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY