vytisknout velikost písma Budúcnosť Volvo: Elektromobily a možno aj lietajúce auto

Každé nové Volvo predstavené od roku 2019 bude mať elektromotor. V rokoch 2019 a 2021 vypustí Volvo na trh tri elektromobily. Ďalšie dva športové elektromobily predstaví Polestar. Zároveň čínska materská spoločnosť Geely kupuje spoločnosť zaoberajúcu sa vývojom lietajúceho automobilu.
Budúcnosť Volvo: Elektromobily a možno aj lietajúce auto

Volvo už pred rokmi rezignovalo na väčšie než štvorvalcové motory. Za rozhodnutím stojí snaha znížiť produkciu emisií, ale automobilka tak šetrí aj výrobné náklady, pretože relatívne malé štvorvalce môže nasadiť do veľkého množstva modelov. Teraz prichádza ďalšia správa naznačujúca budúcnosť Volva. Tá sa nesie v znamení elektromobilov a možno dôjde aj na lietajúce auto.

Volvo oficiálne oznámilo, že každý nový model predstavený od roku 2019 bude elektrifikovaný. Do roku 2021 automobilka uvedie na trh hneď päť elektromobilov. Tri budú bežné sériové a dva majú byť športové a ponúkané pod značkou Polestar. Počíta sa samozrejme aj s hybridmi. Ak sa pýtate na dôvod, potom stojí za týmto rozhodnutím údajný záujem zákazníkov.

V rovnakej dobe prichádza ešte jedna zaujímavá správa naznačujúca budúcnosť automobilky Volvo, aj keď tentoraz v trochu širšom kontexte. Čínsky vlastník Volva, spoločnosť Geely, totiž kúpil americký start-up Terrafugia zaoberajúci sa vývojom lietajúceho automobilu. Píšu o tom kolegovia z britského Auto Expressu. Ten vznikol v roku 2006 a podľa najnovších správ mal v pláne uviesť sériovej prevedenie svojho špeciálu na trh v roku 2019.

S podporou veľkej spoločnosti by sa lietajúce automobily naozaj mohli stať realitou, hoci ich cena bude podľa všetkého astronomická. Možno sa tak v budúcnosti nakoniec dočkáme elektromobilov značky Volvo, ktoré budú navyše schopné lietať.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY