vytisknout velikost písma Bolo odhalené nový BMW M5 s pohonom xDrive

Prvé fotografie nového BMW M5 unikli na internet. Pod kapotou očakávame motor V8 s turbodúchadlom s objemom 4,4 litra s výkonom až 680 koní. Nová M5 má pohon všetkých kolies, ktorý možno demontovať.
Bolo odhalené nový BMW M5 s pohonom xDrive

Prvé oficiálne snímky novej generácie BMW M5 G30 boli vydané na internete. BMW uverejňuje všetky dôležité detaily v etapách, takže poznáme základné informácie. Sériová verzia nového modelu M5 sa však môže objaviť po prvýkrát, hoci len v obrazoch s nízkou kvalitou. Na druhej strane, odchýlky od tvarov série 5 sa pravdepodobne neočakávajú.

Ako vyplýva z fotografií z Bimmerpost.com, od novej päťky v M-Packete, sa nová M5 až tak veľmi nelíši. Sú tam samozrejme výraznejšie koncovky výfuku, ale inak M5 vyzerá celkom slušne podľa tradície. Dokonca ani na prvý pohľad to nie je tak "prehnané", rovnako ako séria 5 s balíkom M a chrómovanými rámami na nárazníky a blatníky.

Pod kapotou by mal byť motor 4,4 l V8 bi-turbo s výkonom až 680 koní, ale na oficiálne potvrdenie si musíme ešte pár hodín počkať. Tiež vieme, že nový BMW M5 má štandardný pohon všetkých kolies xDrive, ale vodič môže nastaviť, ako bude štvorkolka fungovať. Na žiadosť vodiča bude dokonca možné ho úplne odpojiť.

Podľa netesnených informácií by malo nové BMW M5 zrýchliť na 100 km/h za 2,9 sekundy, čo by bolo rekordnou hodnotou v tejto triede. Ale počkajme si na oficiálne predstavenie, keď získame nielen lepšie fotografie a videá, ale aj kompletné technické informácie.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY