vytisknout velikost písma BMW zverejnilo prvú fotku novej Z4. Oficiálne sa predstaví zajtra

BMW Z4 sa oficiálne predstaví zajtra v Pebble Beach. Do predaja zamieri na jar 2018. Toyota Supra bude mať rovnaké motory aj platformu.
BMW zverejnilo prvú fotku novej Z4. Oficiálne sa predstaví zajtra

Nemecká automobilka BMW na svojom facebookovom profile zverejnila prvú snímku novej generácie roadsteru Z4. Je to poriadne upravená fotka, aby hlavné detaily ešte zostali skryté. Napriek tomu môžeme vidieť grafiku svetiel a očakávaný tvar prednej časti vozidla. Oficiálne predstavenie sa odohrá zajtra v Pebble Beach a automobil by sme mali naživo vidieť aj na autosalóne vo Frankfurte.

Ako už vieme, tretia generácia BMW Z4 zdieľa platformu s pripravovaným kupé Toyota Supra. Vozidlá budú mať spoločné dvojlitrové štvorvalcové motory s preplňovaním a aj prevodovky. Kým japonský automobil ale bude len uzavreté kupé, BMW sa má vyrábať zase výhradne ako roadster. Z4 sa tiež vráti k plátenej streche.

Výroba oboch vozidiel bude prebiehať v továrni Magna Steyr v Rakúsku. Pre Toyotu je v tom jedna zásadná výhoda: na novú Supru nebude uvalené obvyklé dovozné clo, takže bude pre európskych zákazníkov dostupnejšia. Obe autá by si mala trh šikovne rozdeliť.

Nové BMW Z4 sa začne predávať až na jar 2018, takže záujemcovia zatiaľ môžu šetriť. Základné cenovka by sa mohla pohybovať okolo hranice 35-tisíc eur, ale to zatiaľ predbiehame. Príbuzná Toyota Supra dorazí ešte o niečo neskôr.

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY