vytisknout velikost písma BMW X2 má trojvalec, pohon predných kolies a hrá sa na športové SUV

BMW X2 vychádza konštrukčne z modelu X1. V základe má trojvalec a pohon predných kolies. Vrcholnou motorizáciou je diesel xDrive25d s výkonom 231 koní. Predaj sa začne na jar 2018.
BMW X2 má trojvalec, pohon predných kolies a hrá sa na športové SUV

Príchod už šiesteho SUV do ponuky nemeckej automobilky BMW nie je nič prekvapivého. Už sme videli prototypy a sám výrobca prípravy takéhoto modelu potvrdil. BMW X2 podľa očakávaní dostalo rovnakú platformu, akú používa BMW X1, BMW radu 2 Active Tourer alebo niektoré autá Mini. Má teda motory vpredu naprieč a pohon predných kolies, hoci samozrejme bude v ponuke aj štvorkolka.

Zaujímavé je, že aj keď bude BMW X2 v ponuke nad modelom X1, je o 49 mm kratšie a je tiež o 69 mm nižšie. Hrá sa na športovejšie SUV, čo potvrdzuje aj prítomnosť verzií M Sport a M Sport X. Rad prvkov výbavy prevezme X2 priamo z X1. V príplatkoch potom budú položky ako head-up displej, predné LED svetlá, palubný internet a ďalšie funkcie známe z iných modelov značky. Hoci zadné sedadlá možno sklápať v pomere 40/20/40, batožinový priestor má o 35 litrov menší objem než v X1. Pojme teda 470 litrov.

Pod kapotou budú aj trojvalce 1,5 l, ale to až neskôr. Zatiaľ sa BMW chváli vrcholnými štvorvalcovými motormi, ktoré spoznáte podľa dvoch koncoviek výfuku. Benzínová verzia X2 sDrive20i má preplňovaný dvojliter s výkonom 141 kW (192 k) a sedemstupňovú dvouspojku, diesely X2 xDrive20d a X2 xDrive25d majú dvojliter ladený na 140, respektíve 170 kW (190, resp. 231 k). V základe majú pohon všetkých kolies a osemstupňový automat s meničom.

Neskôr dorazí trojvalec 1,5 l v X2 sDrive18i, štvorkolka pre benzínový dvojliter a slabšie diesely X2 sDrive18d s pohonom predných a X2 xDrive18d s pohonom všetkých kolies. Benzínový trojvalec 18i má výkon 103 kW (140 k) a štandardne je spojený s manuálom, menší naftový dvojliter 18d má výkon 110 kW (150 k) a vo verzii s pohonom predných kolies má tiež v základe manuál. K trojvalcu si opäť môžete priplatiť za dvojspojku, diesely môžu mať automat s meničom (pre štvorkolku je v základe).

Nové BMW X2 sa začne predávať na jar budúceho roka.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY