vytisknout velikost písma BMW X2 má trojvalec, pohon predných kolies a hrá sa na športové SUV

BMW X2 vychádza konštrukčne z modelu X1. V základe má trojvalec a pohon predných kolies. Vrcholnou motorizáciou je diesel xDrive25d s výkonom 231 koní. Predaj sa začne na jar 2018.
BMW X2 má trojvalec, pohon predných kolies a hrá sa na športové SUV

Príchod už šiesteho SUV do ponuky nemeckej automobilky BMW nie je nič prekvapivého. Už sme videli prototypy a sám výrobca prípravy takéhoto modelu potvrdil. BMW X2 podľa očakávaní dostalo rovnakú platformu, akú používa BMW X1, BMW radu 2 Active Tourer alebo niektoré autá Mini. Má teda motory vpredu naprieč a pohon predných kolies, hoci samozrejme bude v ponuke aj štvorkolka.

Zaujímavé je, že aj keď bude BMW X2 v ponuke nad modelom X1, je o 49 mm kratšie a je tiež o 69 mm nižšie. Hrá sa na športovejšie SUV, čo potvrdzuje aj prítomnosť verzií M Sport a M Sport X. Rad prvkov výbavy prevezme X2 priamo z X1. V príplatkoch potom budú položky ako head-up displej, predné LED svetlá, palubný internet a ďalšie funkcie známe z iných modelov značky. Hoci zadné sedadlá možno sklápať v pomere 40/20/40, batožinový priestor má o 35 litrov menší objem než v X1. Pojme teda 470 litrov.

Pod kapotou budú aj trojvalce 1,5 l, ale to až neskôr. Zatiaľ sa BMW chváli vrcholnými štvorvalcovými motormi, ktoré spoznáte podľa dvoch koncoviek výfuku. Benzínová verzia X2 sDrive20i má preplňovaný dvojliter s výkonom 141 kW (192 k) a sedemstupňovú dvouspojku, diesely X2 xDrive20d a X2 xDrive25d majú dvojliter ladený na 140, respektíve 170 kW (190, resp. 231 k). V základe majú pohon všetkých kolies a osemstupňový automat s meničom.

Neskôr dorazí trojvalec 1,5 l v X2 sDrive18i, štvorkolka pre benzínový dvojliter a slabšie diesely X2 sDrive18d s pohonom predných a X2 xDrive18d s pohonom všetkých kolies. Benzínový trojvalec 18i má výkon 103 kW (140 k) a štandardne je spojený s manuálom, menší naftový dvojliter 18d má výkon 110 kW (150 k) a vo verzii s pohonom predných kolies má tiež v základe manuál. K trojvalcu si opäť môžete priplatiť za dvojspojku, diesely môžu mať automat s meničom (pre štvorkolku je v základe).

Nové BMW X2 sa začne predávať na jar budúceho roka.

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka
Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva existuje mimo iného v radikálnej úprave značky Bronto. Voz prešiel dokonca aj homologáciou pre Európu. U nás sa predáva ako Niva Extreme Cross. Už len vidieť túto špecialitu v pohybe je zážitok. Niva Extreme Cross prekvapivo používa celkom sériový motor.

10. 11. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY