vytisknout velikost písma BMW radu 4 dostalo v rámci faceliftu tuhší podvozok a nové detaily

BMW radu 4 prešlo faceliftom, ktorý nepriniesol žiadnu radikálnu novinku. Hlavnou zmenou je iné nastavenie podvozku. To má byť športovejšie. Úpravy sa týkajú aj riadenia. Zmeny dizajnu zahŕňajú nové diódové svetlá, upravený zadný nárazník alebo iné koncové svetlá.
BMW radu 4 dostalo v rámci faceliftu tuhší podvozok a nové detaily

BMW predstavilo decentnú modernizáciu radu 4. Verzie kupé, kabriolet a štvordverové Gran Coupé odvodené od radu tri nedostali žiadnu radikálnu novinku, ale iba niekoľko čiastkových úprav. Tou hlavnou je tuhšie nastavenie podvozku, vďaka ktorému majú byť nové modely športovejšie.

Na pohľad sa toho príliš nezmenilo. Ak nebudete vedieť, na čo sa máte sústrediť, pokojne novú verziu BMW radu 4 prehliadnete. Automobilka nasadila nové diódové svetlá, iné sú predné hmlovky a upravené boli aj otvory pre prívod vzduchu v prednom nárazníku. Rovnako tak sa drobné zmeny týkajú zadného nárazníka a koncových svetiel.

Aby bol výpočet úprav kompletný, musíme spomenúť ešte dva nové odtiene karosérie (Snapper Rocks Blue a Sunset Orange) spolu s novými kolesami veľkosti osemnásť a devätnásť palcov.

V rovnakom duchu sa nesú úpravy interiéru. Do ponuky sa sťahuje trojica nových farieb čalúnenia a nové dekory. Vylepšený bol volant, centrálny panel dostal lesklo čierne obloženie, upravený bol multimediálny systém iDrive. A ak si to budete želať, dostane vaše BMW radu 4 namiesto klasického prístrojového štítu displej, ktorý poznáme z aktuálneho radu 7.

Najväčšia technická zmena sa nakoniec týka podvozka. BMW sľubuje iné nastavenie, ktoré má byť tuhšie. Pritvrdí všetky dostupné prevedenia vrátane príplatkovej varianty M Sport a adaptívneho podvozku. Táto novinka sa ale nevzťahuje na kabriolet. Palety motorizácií sa zmeny netýkajú.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY