vytisknout velikost písma BMW radu 3 GT sa nástupcu nedočká. Príde rad 4 Gran Coupé

BMW radu 3 GT je ohrozený druh. V budúcej generácii radu 3 sa zrejme nedočká nástupcu. Nový rad 3 bude mať čiastočne karbónovú konštrukciu.
BMW radu 3 GT sa nástupcu nedočká. Príde rad 4 Gran Coupé

Mačkopes v podaní BMW radu 3 Gran Turismo sa zrejme svojho nástupcu v budúcej generácii najpredávanejšieho BMW nedočká. Automobilka sa namiesto neho chce sústrediť na podobný model BMW radu 4 Gran Coupé, lebo zistila, že na sebe oba modely trochu parazitujú.

Budúca generácia BMW radu 3 a 4 tak dostane zjednodušenú ponuku modelov. Zostane klasický sedan a kombi Touring radu 3. Rad 4 zostane s dvojdverovým kupé, kabrioletom a modelom Gran Coupé.

Stránky BMW Blog uvádzajú, že ďalšia generácia BMW radu 3 dorazí už v roku 2018. Technicky príbuzná rada 4 príde o rok neskôr. Kým veľkosťou bude nová rada 3 takmer totožná s tou súčasnou, rázvor nového modelu sa má predĺžiť o 7 cm. Zaujímavosťou je tiež použitie modifikovanej platformy CLAR s výstuhami z uhlíkových vlákien. Rovnaké má BMW radu 5 a BMW radu 7.

Pretože sa budúca generácia radu 3 bude homologovať podľa nového cyklu merania spotreby WLTP, je možné, že už nebude mať trojvalec 1,5 l. Nové testy merania spotreby totiž maloobjemovým downsizovaným motorom vo veľkých autách nesvedčia. Očakávajú sa ale ďalšie hybridné a plug-in hybridné verzie. Pre plne elektrické modely potom má BMW vlastný rad modelov i. Konkurenciou americkej Tesle bude BMW i5. Aj to by sa malo, aspoň vo forme konceptu, ukázať v roku 2018.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY