vytisknout velikost písma BMW oslavuje 40. rokov radu 7 výročnej edícií. Vznikne iba 200 exemplárov

BMW pripomína 40. narodeniny radu 7 výročnou edíciou. Celkom vznikne iba 200 kusov. Premiéra prebehne vo Frankfurte.
BMW oslavuje 40. rokov radu 7 výročnej edícií. Vznikne iba 200 exemplárov

Tento rok tomu je presne štyridsať rokov od momentu, kedy bolo svetu prvýkrát predstavené BMW radu 7. Mníchovská automobilka túto skutočnosť pripomenie na nadchádzajúcom autosalóne vo Frankfurte, kam privezie súčasnú generáciu radu 7 v prevedení Edition 40 Jahre. Žiadne podstatné zmeny v porovnaní s klasickou verziou nečakajte, ide len o dizajnovú záležitosť.

Najvýraznejším prvkom prevedenie Edition 40 Jahre je farba karosérie. Záujemcovia si môžu vybrať medzi matnou striebornou metalízou a metalízou Petrol Mica. Súčasťou výbavy je aj paket aerodynamických doplnkov, dvadsaťpalcové zliatinové kolesá a samozrejme plakety upozorňujúce na exkluzívny pôvod tejto verzie. V interiéri na vás čaká jemná koža kombinujúca čiernu a bielu farbu, alebo čiernu a hnedú. Vnútri opäť nájdete rôzne rozmiestnené logá výročnej edície, ktoré sú napríklad aj na vankúšikoch od BMW Individual Manufaktur.

Techniky sa Edition 40 Jahre nedotkla vôbec. Záujemcovia si môžu toto prevedenie objednať k akejkoľvek motorizácii, respektíve ku krátkemu aj predĺženému rázvoru náprav. Automobilka však plánuje výrobu čítajúcu len 200 exemplárov.

Svetová výstavná premiéra prebehne na autosalóne vo Frankfurte, do predaja dorazí táto edícia hneď v októbri.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY