vytisknout velikost písma Bentley už zvoláva Bentaygu do servisu kvôli chybe montáži sedadiel a prístrojov

Bentayga má zle uchytené sedačky a prístrojový štít. Týka sa to len niektorých vyrobených exemplárov. Kvôli americkým zákonom musí značky zvolávacie akcie oznamovať.
Bentley už zvoláva Bentaygu do servisu kvôli chybe montáži sedadiel a prístrojov

Značky ako Bentley si spájame predovšetkým s kvalitou a starostlivým prístupom k spracovaniu celého produktu, za ktorý zákazník platí nie práve malú sumu. Avšak SUV Bentley Bentayga ukazuje, že na úplne nové produkty je vždy lepšie si nejaký ten rok počkať, než sa ich automobilka "naučí" vyrábať.

Bentley teraz zvoláva vozidlá vyrobené od 1. marca do 30. septembra 2016. Zistilo sa, že uchytenie sedadiel a prístrojového štítu nemusí byť dostatočne utiahnuté. Bentley teraz oslovuje majiteľov a vyzýva ich k návšteve servisu. Technici skontrolujú a prípadne opravia uchytenia sedadiel a prístrojového štítu. Zvolávacia akcia sa netýka všetkých vyrobených áut, ale len určitých modelov s konkrétnymi prvkami výbavy.

Len pripomíname, že Bentley Bentayga je prvé SUV britskej automobilky, ktorá patrí do koncernu Volkswagen. Základom SUV je technika príbuzná napríklad s SUV Audi Q7. Bentaygu poháňa dvoma turbodúchadlami preplňovaný dvanásťvalec 6,0 l, ale môžete si objednať aj diesel 4.0 V8 TDI s elektrickým turbom. Najvyššia rýchlosť dvanásťvalca je 301 km/h, diesel sa rozbehne na 270 km/h.

Zvolávacie akcie sa prestížnym automobilkám nevyhýbajú. O mnohých z nich sa dozvedáme vďaka americkým zákonom. Tie nariaďujú výrobcom oznamovať každú servisnú kampaň oficiálne. Do servisu v minulosti už povinne museli vozidlá napríklad Rolls-Royce, Ferrari a ďalšie exkluzívne značky.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY