vytisknout velikost písma Bentley si myslí, že špeciálnych edícií nie je nikdy dosť

Ďalšia špeciálna edícia modelu Continental GT sa volá Timeless Series. Bentley tak oslavuje 14 rokov modelu Continental GT. Americkí zákazníci dostanú dvanásťvalec, európski osemvalec. Timeless Series prichádza len pár dní po Galene Edition.
Bentley si myslí, že špeciálnych edícií nie je nikdy dosť

Automobilka Bentley sa domnieva, že špeciálnych edícií nie je nikdy dosť. Ostatne sú to práve tieto špeciality, ktoré dokážu udržať pozornosť zákazníkov aj pri dlhoročných modeloch, čo je presne prípad Continentalu GT. Ten je na trhu už štrnásť rokov. Túto skutočnosť pripomína aktuálna edícia Timeless Series.

Opäť nemožno čakať žiadne zásadné technické úpravy, hlavnú úlohu tu zohráva dizajn. Zákazníci si môžu vybrať jednu zo siedmich unikátnych farebných variantov (Glacier, Camel, Light Ice, Cool, Dark Sapphire, Onyx a Havana). Okrem toho dostanú autá z Timeless Series aj jasne striebornú masku chladiča a samozrejme príslušné plakety.

Interiér je prehliadkou toho, čo všetko ľudia od Bentley dokážu, takže tu nájdete perfektnú kožu, ručne vyrábané detaily atď. Za pozornosť stojí obloženie špeciálnou dyhou Liquid Amber. Jej čaro spočíva v tom, že obsahuje päť vrstiev ručne nanášaného laku. Bentley tento materiál použilo v Continentali GT vôbec prvýkrát. Ani v interiéri nemôže chýbať pripomienka skutočnosti, že ide o Timeless Series. Tú nájdete napríklad pred spolujazdcom alebo na hlavových opierkach.

Motor zostáva sériový. Bentley bude ponúkať toto prevedenie ako v Amerike, tak v Európe. Lenže zatiaľ čo Európania sa musia uspokojiť so štvorlitrovým osemvalcom, americkí zákazníci si môžu zaobstarať Continental GT Timeless Series v kombinácii so šesťlitrovým dvanásťvalcom. Bez ohľadu na konkrétny motor ale vždy dostanete automobil schopný akcelerácie z nuly na 100 km/h za 4,5 s.

Timeless Series prichádza len pár dní potom, čo Bentley predstavilo pre rovnaký model Galene Edition inšpirovaný luxusnými jachtami. Tá je však limitovaná na tridsať exemplárov, v prípade Timeless Series Bentley sa o konkrétnom počte kusov nehovorí.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY