vytisknout velikost písma Bentley predstavuje lovecké prevedenie Bentaygy

Po vzore Range Roveru dostala aj Bentayga variantu určenú pre potreby nie úplne chudobného lovca. Súčasťou paketu je predovšetkým nová priehradka v kufri na drobnosti typu ďalekohľadu, nábojov alebo oblečenie. Medzi zadnými sedadlami je kožená skrinka na dve zbrane. Zaobstarať si môžete aj tašku Pordey na vestu alebo na plášť.
Bentley predstavuje lovecké prevedenie Bentaygy

Keď sa povie "auto pre poľovníkov", zrejme sa vám vybaví niečo ako Lada Niva ideálne s karosériou pick-up, nech je kam tie strelené diviaky odkladať. Lenže poľovník môže vyzerať všelijako. Zatiaľ čo niektorí vyžadujú iba dobre umývateľný priestor a dobrú priechodnosť terénom, iní majú úplne odlišné potreby a neváhajú si za ne priplatiť. Preto vznikajú špeciality ako Range Rover Holland & Holland alebo najnovšie Bentley Bentayga v prevedení Field Sports.

Zjednodušene sa dá povedať, že úpravy sú zhruba rovnaké, aké predtým predstavil Land Rover u svojho drahého poľovného Range Roveru. Základom je nová priehradka v kufri, kam môže finančne zaistený lovec odložiť drobnosti typu ďalekohľadu, nábojníc, alebo fliaš prvotriedneho vína. Všetko je prirodzene vyrobené ručne a len z tých najlepších materiálov. Zbrane potom možno upratať do pripravenej koženej priehradky medzi zadnými sedadlami.

Výrobu nového príslušenstva zaobstaral tradičný úpravca Mulliner, na pomoc si ale pozval ďalšiu luxusné anglickú značku Purdey. Ak vám toto meno nič nehovorí, ide o spoločnosť ponúkajúcu najmä luxusné pušky, ale tiež najrôznejšie príslušenstvo, oblečenie a podobné veci. Spoločným menovateľom je extrémna cena. Za takúto pušku zaplatíte v prepočte aj 100-tisíc eur. Ak ste chudobní, môžete si v Purdey kúpiť aspoň čižmy za 300 eur. Táto spoločnosť pridala ešte ďalšie možnosti ako napríklad tašku, do ktorej si môžete dať kabát, vestu alebo topánky.

Auto samotné žiadnymi zmenami neprešlo. Stále je to taká obyčajná Bentayga, ako ju poznáme. O cene loveckého príslušenstva tlačová správa taktne mlčí.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY