vytisknout velikost písma Bentley Continental GT Galene Edition je cestná jachta pre 30 zákazníkov

Bentley predstavuje novú edíciu pre model Continental GT. Vznikne iba 30 exemplárov. Inšpiráciou boli luxusné jachty.
Bentley Continental GT Galene Edition je cestná jachta pre 30 zákazníkov

Rôzne edície rôznych modelov odkazujúce na luxusné jachty nie sú nič nové. Čas od času sa v takej úprave niečo objaví, pretože sa podobné špeciality zákazníkom evidentne páčia. Bentley jedno také auto predstavilo práve dnes. Ako základ tu poslúžila otvorená verzia modelu Continental GT. Edícia sa volá Galene.

Hlavným poznávacím znamením je biela farba karosérie kombinovaná s modrým pruhom umiestneným v spodnej časti na bokoch a vzadu. Modrá je tiež sťahovacia strecha. Keď k tomu pridáme leštené kolesá o veľkosti 21 palcov, zmeny vzťahujúce sa k vonkajšiemu designu sme vyčerpali.

Vnútri samozrejme nečakajte nič iné než perfektné čalúnenie a ručne vyrábané detaily. Ak si to budete želať, istý španielsky ilustrátor Jaume Vilardell vám napríklad na palubnú dosku pred spolujazdca namaľuje obrázok jachty. Zaujímavosťou je potom podlaha kufra odkazujúce na paluby luxusných lodí.

Motorom pre túto cestnú jachtu je štvorlitrový preplňovaný osemvalec ponúkajúci výkon 373 kW (507 k) a vrchol krútiaceho momentu 660 Nm. Cenu Bentley nespomína, ale je zrejmé, že ak sa na cenovku musíte pýtať, nie ste cieľovou skupinou. A ak sa vám upravený Continental GT Convertible páči a cenu neriešite, otáľať by ste rozhodne nemali. Celkom totiž vznikne iba 30 exemplárov.

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY