vytisknout velikost písma "Bentley Bentayga je len prezlečené Audi Q7," hovorí šéf značky Rolls-Royce

Šéf značky Rolls-Royce sa oprel do konkurenčného Bentley. SUV Bentayga označil za maskované Audi Q7. Vysvetlil tiež, prečo má Rolls-Royce vlastnú platformu.
"Bentley Bentayga je len prezlečené Audi Q7," hovorí šéf značky Rolls-Royce

Servítky s najbližšou konkurenciou si rozhodne nebral šéf automobilky Rolls-Royce Torsten Mueller-Oetvoes. Luxusné SUV Bentley Bentayga označil za prezlečené Audi Q7 a Volkswagen Touareg a rýpol si do Bentley, že vlastne len dodalo vlastnú kamufláž. Technika vozidla je koncernová a dostupná širším masám v menej prestížnych modeloch.

Ohľadom techniky chystaného luxusného SUV Rolls-Royce sa šéf britskej automobilky v rozhovore pre Automotive News príliš nerozhovoril, ale uistil, že aj veľké "nehovorte tomu SUV" použije úplne novú a vlastnú platformu, ktorú má aj nová limuzína Rolls-Royce Phantom.

Oproti očakávaniam sa tak nejedná o základ od BMW, ktorý Rolls-Royce vlastní. Je prekvapujúce, že si britský malosériový výrobca najluxusnejších vozidiel sveta presadil vlastné technické riešenie. Podľa šéfa Rolls-Royce ale vlastná platforma zaručuje, že sa môžu dizajnéri s autom viac pohrať. "Koncernová" univerzálna platforma by bola naopak veľmi obmedzujúca a zákazníci by vedeli, že je pod povrchom masová technika lacných áut (teda lacných na ich pomery).

Nemalá investícia sa ale istotne vráti. Zákazníci budú veľmi ochotne platiť. Pod kapotou poloterénneho Rolls-Royce očakávame rovnaký, dvoma turbodúchadlami preplňovaný dvanásťvalec 6,75 litra, ktorý sa predstavil vo Phantome. Výkon prekročí 500 koní a krútiaci moment bude minimálne 900 Nm. Nový model sa predstaví zrejme na začiatku budúceho roka a predávať sa začne v roku 2019.

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY