vytisknout velikost písma Autonómne Mondeo je o kúsok bližšie realite

Po trojročnom testovaní predstavuje Ford ďalšiu generáciu systému autonómneho riadenia. Nová verzia bude opäť kombinovaná s Fordom Mondeo Hybrid. Ford predtým testoval desať autonómnych vozidiel, teraz do svojej flotily pridá ďalších dvadsať. Tie budú používať nový systém. Mondeo s novým systémom autonómneho riadenia sa predstaví na veľtrhu CES 2017 a uvidíme ho aj na autosalóne v Detroite.
Autonómne Mondeo je o kúsok bližšie realite

Sú to už tri roky od doby, kedy automobilka Ford spustila testovanie svojho systému autonómneho riadenia. Ten bol nasadený do modelu Mondeo Hybrid (na americkom trhu sa tento model volá Fusion), pričom testovacia flotila zahŕňala desať vozidiel. Ford ale čoskoro pridá ďalších dvadsať áut. A tie už budú vybavené systémom samočinného riadenia novej generácie.

Nový systém autonómneho riadenia predstaví Ford na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2017 a túto novinku uvidíme aj na detroitskom autosalóne. Ako základ opäť poslúžila americká varianta Fordu Mondeo Hybrid. Na rozdiel od predchádzajúcej generácie ponúkne predovšetkým ešte výkonnejšiu výpočtovú techniku, ktorá všetko riadi.

Okrem toho sa menili aj vonkajšie senzory a ich dizajn. Autonómne Mondeo Hybrid by tak malo lepšie "vidieť" okolie. Navyše teraz postačí namiesto štyroch senzorov LIDAR iba dva. Celkovo je nový systém autonómneho riadenia bližšie sériovej realite.

Ford sa ale neuspokojí s flotilou testovacích automobilov čítajúcich tridsať vozidiel. Do budúcnosti je v pláne navýšenie na deväťdesiat áut. Sériové prevedenie autonómneho riadenia by sa potom malo stať realitou do piatich rokov.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY