vytisknout velikost písma Audi TT dostalo pohon z Octavie RS TDI 4×4

Audi TT dostalo pohon z Octavie RS TDI 4×4

Malé športové kupé Audi TT je v ponuke okrem iného so vznetovým motorom 2.0 TDI s výkonom 135 kW (184 koní). V našich pomeroch sa s touto jednotkou stretávame najmä v Octavii RS a Scout. Audi ju doteraz v TT ponúkalo iba v kombinácii s pohonom predných kolies, to sa však práve mení. Ponuku rozširuje motorizáciu 2.0 TDI quattro.

Rovnako ako v ďalších modeloch skupiny Volkswagen s platformou MQB a motorom uloženým naprieč zaisťuje rozdeľovanie hnacej sily medzi predné a zadné kolesá medzinápravová spojka Haldex V. Audi TT 2.0 TDI quattro bude vždy vybavené dvojspojkovou prevodovkou, pre ktorú ingolstadtský značka používa obchodné označenie S tronic.

Audi TT Coupé 2.0 TDI quattro S tronic zrýchli na 100 km/h za 6,7 ​​s a rozbehne sa na 234 km/h. Aspoň podľa oficiálnych údajov. Roadster je o tri desatiny a štyri kilometre v hodine pomalší. Diesel s manuálnou prevodovkou a pohonom predných kolies samozrejme v ponuke zostáva. Na opačnom konci palety stojí model TT RS s päťvalcom s výkonom 294 kW, čiže 400 koní.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY